незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Дев'ять місяців роботи новообраних депутатів Олешківської міської ради

Дев'ять місяців роботи новообраних депутатів Олешківської міської ради

Експерти ХОО КВУ презентують попередні висновки моніторингу роботи депутатів Олешківської міської ради за перші 9 місяців нової каденції. Нижче розміщуємо прес-реліз, підготовлений експертом ХОО КВУ Володимиром Макухою, який аналізував Олешківський район.


Проведений експертами ХОО КВУ моніторинг виявив певні позитивні моменти в роботі депутатів Олешківської міської ради:


1. В порівнянні з попередньою каденцією значно підвищилась дисципліна обранців. У період з 24 листопада 2015 року по 31 травня 2016 року найбільш дисциплінованими виявились депутати, обрані від партій БПП «Солідарність», Радикальної партії Олега Ляшко та «Соціалісти», які не пропустили жодного з пленарних засідань (100% відвідуваність);


Найбільше (по три) пропущених пленарних засідань у пасиві депутатів Житченко І.В. («Опозиційний блок») та Крівіч Л.І. (ВО «Батьківщина») або по 33,3%. Причому депутат Ігор Житченко пропустив три пленарних засідання поспіль.

Найбільше депутатів, які мають хоча б одне пропущене пленарне засідання, у обраних від партій «Наш край» - три з трьох обраних (або 100%) та «Опозиційний блок» - три з чотирьох обраних (або 75%);


2. Серед активних депутатів, тобто тих хто, регулярно виступає на сесіях, вносить конкретні пропозиції, можна визначити:


Враховуючи специфіку проведення пленарних засідань, найбільшу активність, «вимушену за посадою», мають голови постійних депутатських комісій, та секретар ради Дмитро Чурсін, який також фігурує у якості доповідача по значному переліку питань. З цих обставин частіше «відзначився за протоколом» саме секретар ради Дмитро Чурсін (25), а на другому місці голова «земельної» комісії Вадим Гараненко (24).


Серед «рядових» депутатів найбільш активними під час пленарних засідань були обраний від партії «Наш край» Роман Мельников (2 виступи, 9 внесених пропозицій, 2 репліки та 5 заданих питань) та лідер фракції «Опозиційний блок» Ігор Житченко (4 виступи, 8 внесених пропозицій та 4 репліки). На третьому місці представник Радикальної партії Олега Ляшко Віталій Єрофєєв (6 виступів та 1 внесена пропозиція). При цьому 4 депутати жодного разу не виступали та не задавали питань під час пленарних засідань (це обидва представники партії «Соціалісти» - Микола Новохижній та Павло Княгницький, Роман Лук’яненко (БПП «Солідарність») та Сергій Зборовський («Наш край»);


3. Щодо висвітлення в місцевих ЗМІ діяльності Олешківської міської ради та її депутатів можна констатувати наступне:


На сторінках газети «Вісник Олешшя» та у новинах на сайті «Олешшя онлайн» найчастіше згадуються депутати: Костянтин Золотаревський (партія «5.10»); Дмитро Чурсін (секретар міської ради, БПП «Солідарність»), Роман Мельников («Наш край») та Ігор Житченко («Опозиційний блок»).


На визначених інформаційних ресурсах, найбільше матеріалів було видано щодо скандалу із усуненням з посади голови постійної депутатської комісії Костянтина Житченко; виділення коштів на реконструкцію Парку Слави та ситуацією щодо визначення статусу території «Винрозсаднику».


Лідерами по отриманим матеріалам у позитивній та негативній тональності є депутати Костянтин Золотаревський, Дмитро Чурсін, Роман Мельников та Ігор Житченко. При чому у матеріалах по одним і тим самим подіям на шпальтах газети  «Вісник Олешшя» та у новинах на сайті «Олешшя онлайн» вони згадуються у матеріалах у кардинально протилежній тональності. Це свідчить, що або один з цих двох обраних інформаційних джерел дає упереджену інформацію, або обидва. Виходячи з цього, фактичний аналіз медіа присутності, на підставі аналізу сукупності оприлюднених матеріалів зазначеними інформаційними джерелами, робити не коректно.


За період моніторингу сумарна кількість матеріалів, які вийшли друком на сторінках газети «Вісник Олешшя» та у новинах на сайті «Олешшя онлайн» із згадуванням міського голови Дмитра Воронова – 143, а депутатів Олешківської міської ради – 180. Співвідношення 44% на 56%;


Але поруч з цим, в роботі депутатів залишається багато проблем, які сьогодні треба обговорювати та вирішувати:


1.    Брак інформації про депутатів на офіційному сайті Олешківської міської ради. Відсутні дані про депутатів Олешківської міської ради (партійність, місце роботи, освіта, контакти, місце та графік прийому виборців). На офіційному сайті Олешківської міської ради частково розміщена інформація щодо наявних у раді депутатських фракцій та груп.


2.    Для вирішення зазначеної проблеми експерти розробили проект документу «Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів ради». В цьому документі запропонований вичерпний перелік даних про обранців, які, на думку експертів, повинні бути на офіційному сайті ради.


3.    Політична складова. У Олешківській міській раді офіційно коаліційна більшість не створювалась. Згідно інформації з лав депутатського корпусу, під час пленарних засідань більшість створюється ситуативна. При цьому зазначене твердження знаходить своє підтвердження фактичними підсумками голосувань. Зокрема без наявних проблем було обрано секретаря міської ради (Дмитро Чурсін, обраний від БПП «Солідарність») та заступників міського голови.Таким чином слід зазначити, що суттєвих проблем під час прийняття рішень депутатами Олешківської міської ради не виникало.


4.     Виконання передвиборчих програм та обіцянок. У БПП «Солідарність» було ідентифіковано 23 передвиборчі реальні обіцянки. З яких 6 мають конкретні показники, за якими наявна можливість вимірювання їх фактичного виконання. У партії «5.10.» було ідентифіковано 6 груп реальних обіцянок.


За перші 6 місяців роботи серед робіт, які фактично виконуються, можна зазначити ремонт доріг та міжбудинкових проїздів, що опосередковано корелюється з передвиборчою обіцянкою партії «5.10» - «Комфортне місто (дороги…)»;


За підсумками першого етапу дослідження ми підготували наступні пропозиції:


1)    Розмістити на офіційному сайті кожної ради необхідний обсяг відомостей про депутатів. Пропонуємо для цього підтримати підготовлений експертами ХОО КВУ проект «Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів ради».

2)    Внести зміни до планів роботи ради з урахуванням передвиборчих програм партій, в яких зазначались обіцянки розробити та впровадити певні нормативні акти.  

3)    Розмістити  на офіційному сайті ради програми партій, які потрапили до ради.

4)    Розміщувати копії протоколів засідання всіх постійних депутатських комісії у термін не пізніше трьох робочих днів від дня засідання

5)    Внести до Регламенту рад норму про зняття з керівних посад у депутатських комісіях за пропуск більш ніж половини засідань без поважних причин.

6)    Партійним керівникам звернути увагу на депутатів, що пропустили без поважних причин понад 30% пленарних засідань або засідань постійних комісій, членами якої вони є.

7)    На офіційному сайті ради заповнити розділ про результати розгляду депутатських запитів, звернень та запитань, направлених за зверненнями виборців.

8)    Публікувати на сайтах рад усі звернення ради та відповіді на них.


Довідка: громадські активісти місцевих громадських організацій в координації з експертами ХОО Комітету виборців України регулярно збирають, систематизують, аналізують, надають оцінку виконанню передвиборчих програм, реалізації депутатських обов'язків по роботі в радах, прийому виборців, звітності перед виборцями і т.д. Ця робота проводиться у рамках проекту «Моніторинг виконання депутатських обіцянок як механізм громадського контролю і крок до створення ефективного громадянського суспільства» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.


Володимир Макуха

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica