незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » «ВИБОРИ НА ХЕРСОНЩИНІ: СПОКІЙНО, АЛЕ З ОКРЕМИМИ ПОРУШЕННЯМИ»

«ВИБОРИ НА ХЕРСОНЩИНІ: СПОКІЙНО, АЛЕ З ОКРЕМИМИ ПОРУШЕННЯМИ»

Головною особливістю дня голосування стала низка явка виборців (41,36%). Це найменша явка на національних виборах за всі роки незалежності. Хоча з 2010 року ми спостерігаємо постійне зниження явки виборців. 

Якщо проаналізувати ситуацію в цілому, то день голосування відбувся за невеликої кількості порушень. В цілому наші спостерігачі повідомили про близько сорок порушень виборчого законодавства. 

Більшість з них стосується незадовільного рівня підготовки виборчих комісій. Причини: короткі терміни для організації виборів, велика кількість замін в комісіях. Частина керівного складу навіть не пройшли навчання.

Друга частина порушень - агітація в день голосування різними кандидатами у народні депутати та політичними партіями. Заборонена передвиборча агітація в день голосування здійснювалася різними методами: розсилання смс-повідомлень, агітація в автобусах, біг-борди із прихованою агітацією, випадки чорного піару (розписування фарбою стін закликами на користь Ф.Негоя) тощо.

На наш погляд, частина порушень спровоковано страхом штабів за можливі варіанти зривання виборів (проблеми із журналістами та спостерігачами, тому що, ймовірно, так інструктували штабісти).

Лише чотириь з приблизно сорока порушень ми вважаємо грубими. Це незаконне голосування солдат за кандидатів-мажоритарників в селі Українське Іванівського району, видалення в день голосування спостерігача КВУ в Голій Пристані, два випадки, що є схожими на проведення «каруселі» на двох дільницях в центрі Херсону. По фактам підозри на фальсифікацію типу «карусель» та видалення нашого спостерігача ми звернулися до міліції та СБУ.

Ми бачимо напередодні виборів та в день голосування широке застосування різних маніпулятивних технологій, в першу чергу тих, що пов’язані із так званими екзіт-полами. Оголошення по результатам цих «екзіт-полів» самих різних кандидатів переможцями, може підірвати довіру до офіційних результатів голосування та може створити поле для подальших спекуляцій. До речі, ми зіткнулися з ще однією особливістю цих виборів – спробою окремих кандидатів спекулювати на окремих подіях, трактуючи їх як порушення («камери спостереження чи відеозапис?» «нібито голосування за кількома паспортами», «чи потрібно розміщувати чи розвішувати інформаційні плакати» тощо).

Що нам потрібно зробити як роботу над помилками: Ми повинні припинити спекуляції навколо «мертвих душ». Ми закликаємо правоохоронні органи, виконавчу владу – ініціювати проведення перевірки «мертвих душ» (ті, хто помер, ті, хто виїхав за межі країни чи в інші міста області). За різними оцінками їх в списках в обласному центрі від кількох десятків до кількох тисяч. Й навколо використання цих «мертвих душ» для фальсифікації голосування постійно точаться суперечки.

Ми закликаємо внести зміни до постанов ЦВК та закону про вибори з метою модернізувати кабінки для таємного голосування – зняти штори. Це й економія бюджету й можливість візуально контролювати чи фотографує виборець бюлетень, чи намагається його сховати з метою винести за межі приміщення для голосування.

Ми закликаємо правоохоронців поставитися дуже уважно до перевірки фактів підозри застосування «каруселі».

Довідки за телефоном: 095 48 77 627 kherson.cvu@gmail.com

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica