незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Вознесенську юристи допомогли громадянину встановити право власності на ділянку

У Вознесенську юристи допомогли громадянину встановити право власності на ділянку

Юристи центру роз’яснили клієнту, яким чином можна вийти із цієї ситуації і розповіли покроковий алгоритм дій.

Справді, в Цивільному кодексі України є такий інститут, як набувальна давність. Проте в даному випадку до правовідносин, що виникли, мають застосовуватись норми земельного законодавства як такі, що є спеціальними по відношенню до норм цивільного законодавства.

У ч. 1 ст. 119 Земельного кодексу України (далі – ЗКУ), передбачено, що громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом.

Проте необхідно врахувати, що на практиці ця норма закону на сьогодні не застосовується, оскільки у Листі Верховного Суду України від 29.10.2008 р. № 19-3767/0/8-08 роз’яснено, що норма ст. 119 ЗКУ щодо набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю може застосовуватися з 1 січня 2017 року відповідно до п. 1 розділу IX "Прикінцеві положення" ЗКУ. Мається на увазі, що ЗКУ набрав чинності з 1 січня 2002 року, а, отже, і строк у 15 років має відраховуватися саме з цієї дати.

Таким чином, реалізувати своє право на передачу Вам земельної ділянки у власність Ви можете не раніше 1 січня 2017 року.

Є ще й інший варіант. Щоб не чекати спливу цього строку, необхідного для застосування набувальної давності, Ви маєте можливість відповідно до ст. 121 ЗКУ приватизувати земельну ділянку в межах норм безоплатної передачі. Зокрема:

1) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної ділянки (паю), визначеної для членів с/г підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

2) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

3) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

4) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

5) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

6) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Згідно із ст. 118 ЗКУ для цього необхідно подати заяву до відповідної державної адміністрації чи ради за місцезнаходженням земельної ділянки. 
До заяви додаються:

- копія документа, що посвідчує особу;
- засвідчена копія довіреності, якщо документи подає уповноважена особа;
- копія документа про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів;
- копія рішення органу місцевого самоврядування або районної державної адміністрації щодо передачі земельної ділянки у власність;
- копія технічого паспорта на будівлю.
Відповідний орган приймає рішення щодо приватизації у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки. Відмова у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Таким чином, Ви маєте два шляхи вирішення питання:


1. Реалізувати своє право на передачу Вам земельної ділянки у власність після 1 січня 2017 року.
2. Здійснити приватизацію земельної ділянки у межах норм безоплатної передачі. Реальна ситуація
Після консультації Вознесенського ЦВЮП і допомоги в оформлені документів до органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність цієї земельної ділянки, громадянин залишився задоволеним, так як отримана інформація допомогла йому зорієнтуватися у складній ситуації. Як наслідок, клієнт вже всім рекомендує користуватися послугами з отримання безкоштовної правової допомоги з земельних питань.

Вознесенський центр вторинних юридичних послуг
м. Вознесенськ, Миколаївської області
Адреса: Вознесенськ, ул. Пушкинская, 3, офис 35, 56500.
Запис за тел.: (05134) 3-22-50, 093-515-76-23 (менеджер), 099-7258849 (юрист)

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica