незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » ІСТОРІЇ: Херсонський землевласник не дав себе ошукати

ІСТОРІЇ: Херсонський землевласник не дав себе ошукати

На перший погляд усе виглядає як умова легкої математичної задачки. Михайло Анощук, Володимир Собко й Микола Ігнатенко (імена та прізвища громадян змінено) – співвласники домоволодіння (житлового будинку з прилеглою до нього земельною ділянкою та належними йому господарськими спорудами та будівлями) площею 600 кв.м.  Пан Анощук звертається до Дніпровського районного суду з позовом про визначення порядку користування земельною ділянкою. Згідно з рішенням Дніпровського районного суду домоволодіння належить їм у такому співвідношенні: Анощуку – 48/100, Ігнатенку – 19/100, Собку – 33/100.  Суд постановив, що земельна ділянка повинна розподілятися таким чином: Анощуку - 298,0 кв.м, Собку - 302,8 кв.м, Ігнатенку - 206,0 кв.м 

 

Ось тут і виникають перші невідповідності. По-перше, враховуючи те, що Анощуку належить 48/100 від загальної площі домоволодіння, найбільшу земельну ділянку повинен був отримати він, а вона чомусь дісталося Собку. По-друге, навіть школяр може порахувати, що суд помилився у своїх розрахунках, зробивши загальну площу на 200 кв.м. більше, ніж вказано у документах на земельну ділянку. 

Але замість того, щоб домогтися справедливого розподілу землі й з чистою совістю закрити цю справу, один зі співвласників вирішив привласнити собі більше, ніж йому належить по закону. Як не дивно, це був Михайло Анощук, який в будь-якому разі отримав би більше інших. 

Згідно з ухвалою суду від 23.01.2012 про виправлення описки в рішенні Дніпровського районного суду було визначено новий порядок користування земельною ділянкою.  Так, Михайло Анощук отримував в користування 387,26 кв.м, Володимир Собко - 266,24 кв.м, Микола Ігнатенко - 153.30 кв.м. І знову в сумі отримуємо 800 кв.м замість реальних 600. Крім того, суд несправедливо зобов’язав Володимира Собка звільнити 9 кв.м. на користь позивача. 

Слабо віриться, що суд випадково «прорахувався» вдруге. Скоріш за все, це було комусь вигідно. Стає очевидно, що 200 зайвих кв. м. – ніщо інше, як територія самозахвату Анощука, яку він хотів узаконити за допомогою суду. При цьому одного з відповідачів він змусив звільнити 9 кв.м площі, яка належить йому по закону, а другого взагалі залишив без виходу на вулицю. Нескладно здогадатися, якими методами махінатор «переконав» суд ухвалити вигідне для нього рішення…


Ця махінація могла б залишитися непоміченою, як багато інших. Але співвласник позивача Володимир Собко не закрив на неї очі і почав боротися  за свої права ще з жовтня 2012 року. Шлях до правди був довгий і нелегкий. І нарешті, завдяки юристам проекту USAID «АгроІнвест», які надали Собку вичерпну консультацію щодо його земельних прав, склали апеляційну скаргу та безперервно консультували під час розгляду справи в апеляційному суді.

Й, нарешті, суд скасував незаконне рішення, та ухвалив нове, яким позивачеві було відмовлено у задоволенні позовних вимог. 


Ця історія може стати гарною мотивацією для інших громадян, які зіткнулися з подібною проблемою. Складно діяти, коли ти не впевнений у своїх правах й не маєш гідної підтримки, коли здається, що чесна людина безсила перед грошима махінатора. Але перше, що категорично не можна робити у такому випадку – це опускати руки. Завдяки проекту «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта» у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях діють центри вторинних юридичних послуг, де землевласникам завжди допоможуть відстояти свої права. 

Центр вторинних юридичних послуг Проекту USAID АгроІнвест
Адреса: м. Херсон, Придніпровський узвіз, 1, офіс 8
Час прийому: з 9:00 до 16:00 (попередній запис)
Телефон: (0552)325026, (066)1008191

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica