незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Борис Сіленков: Пенсійна реформа, сумна доля сорокарічних

Борис Сіленков: Пенсійна реформа, сумна доля сорокарічних

Борис Сіленков 
Ми друкуємо точку зору екс-голови Херсонської облдержадміністрації, заслуженого економіста України Бориса Сіленкова щодо перспектив пенсійної реформи. Борис Віталійович переконує, що якщо не змінити підходів до пенсійної реформи, то покоління сорокарічних не зможуть отримувати пенсії. 

Ідея солідарної пенсійної системи була ефективною при наявності в країнах "бебі-бум". 
В 1889 році канцлер Німеччини Бісмарк заклав соціальний проект, коли дітям не потрібно турбуватись за батьків, а батькам залежить від дітей. 
Класично проект працює, коли на одного пенсіонера в країні проживає 5 осіб працездатного віку, із яких 3 гарантовано мають роботу. Це наука, тількі співвідношення 1:3 дає гарантію пенсіонерам на стабільні соціальні виплати. Щоб це співвідношення дотримувалось необхідно щоб 100 жінок народжувало 215 дітей. 

Відповіді на проблеми з пенсійним забезпеченням необхідно шукати в 80 роках минулого століття. 
Так, в 1990 році 100 україночок народило 184 дитини. В 2001 - 109. В 2008 році - 148 дітей. Але цим ніхто не займався. Чому всі країни Европи підняли пенсійний вік до 62 років, а Франція до 65 років, а Чехія до 72 роки? 
В цих країнах співвідношення сладає 1:2, а Чехії 1:0.7. Тому останні 10 років Польща, Чехія, Німеччина, Італія дивляться на Україну як джерело трудових ресурсів.

"Бебі-бума" вже не буде!
В Україні проживає 27.2 млн працездатного населення, зайняте працею - 16.3, із яких тільки 10.5 сплачують ЄСВ. Ще 1.5 млн громадян утримуються Державою. 
Ми сьогодні маємо на утриманні Пенсійного фонду 13.2 млн пенсіонерів і економічно ми на межі демографічної катастрофи. Співвідношення складає 1:0.9. Якщо відбудеться чудо і з 2018 року всі жінки України будуть народжувати необхідну для відродження солідарної пенсійної системи кількість дітей, то тільки через 20 років ми відновимо трудовий потенціал і захистимо пенсіонерів. 
Цього "бебі-бума" вже не буде!!! 

Що робити, як покрити дефіцит в 125.0 млрд. грн? 
В 2009 році він складав всього 48.5 млрд. грн. Уряд пропонує реформу і замовчує, що в період з 2019 року по 2023 рік на пенсію вийде 1705570 чоловіків і 1660290 жінок, а в економіку прийде тільки 1932000 працездатного громадянина.
Баланс: мінус 1млн. 434 тис. громадян. 
Тому ті, кому сьогодні 40-52, пенсію і при таких змінах в Законі теж не отримають.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica