незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Фільм про Олега Сенцова "Процес" показали у Херсоні

Фільм про Олега Сенцова "Процес" показали у Херсоні


Олег Сенцов 
20 лютого у Кризовому медіа-центрі. Херсон відбувся показ та обговорення документального фільму  «Процес: російська держава проти Олега Сенцова» про суд над кримськими активістами на чолі з Олегом Сенцовим.
Захід присвячено четвертій річниці окупації Криму за участі ВПО, журналістів, громадських активістів та був проведений за ініціативи Сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Четвертий рік триває окупація Автономної республіки Крим. За даними ООН, у Криму зафіксовані тяжкі порушення прав людини, як-то свавільні арешти й затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження, катування і щонайменше одна позасудова страта. Жертвами сваволі російського державного апарату ставали кримчани різного етнічного походження, проте особливих утисків зазнали кримські татари, вказано в документі. Експерти також констатують, що на півострові також значно звузилися можливості публічного прояву української культури та ідентичності.
Фільм  «Процес: російська держава проти Олега Сенцова» розповідає, як російський режим розправився із українським кінорежисером Олегом Сенцовим, незаконно засудивши його за обвинуваченнями в організації терактів в окупованому Криму. Це шокуюча історія про страх і свободу. Про те, що в житті кожної людини може настати момент, коли доведеться зробити непростий вибір
Під час протестів в Києві зимою 2014 року, український кінорежисер Олег Сенцов став активістом Автомайдану. А після початку анексії Криму повернувся до Сімферополя і активно виступав за єдину Україну. 10 травня 2014 Сенцов був заарештований співробітниками російських спецслужб за звинуваченням у тероризмі та підготовці підриву пам'ятника Леніну та меморіалу Вічного вогню в Сімферополі.
Крім Олега в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. У серпні 2015 року в Ростові-на-Дону відбувся суд над Сенцовим і Кольченко. Незважаючи на відсутність переконливих доказів, відмову одного з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова-Кольченка Геннадія Афанасьєва давати свідчення і заяв, що попередні свідчення були дані під тиском, суд виніс вирок -  20 років позбавлення волі для Сенцова. Міжнародними організаціями з прав людини Сенцов визнаний політв'язнем. Міжнародна кінематографічна спільнота веде активну боротьбу за звільнення Олега Сенцова.
Зйомки фільму розпочались в липні 2014 року одночасно в Москві та в Києві.  Режисер фільму Аскольд Куров розповів  історію Олега через інтерв'ю з близькими йому людьми, через події, які відбувались за цей рік, через історії героїв, які включились у цю справу та змінили своє життя.
Фільм вразив всіх присутніх. Постать Олега Сенцова дійсно є героїчною.
Після фільму відбулося обговорення.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica