незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Оновлено оперативний штаб по боротьбі із агрорейдерами: влада готується до нового сезону

Оновлено оперативний штаб по боротьбі із агрорейдерами: влада готується до нового сезону


Голова ХОДА оновив склад Оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя.
Це було зроблено із метою упорядкування діяльності оперативного штабу із забезпечення прав і свобод у зв’язку з кадровими змінами 21 травня Розпорядженням № 396 «Про деякі питання діяльності оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя».

Оперативний штаб відтепер буде працювати у такому складі:
Голова штабу – Чабан Вадим Іванович, заступник голови обласної державної адміністрації.
Два заступники голови штабу -  Мамотенко Наталя Володимирівна, начальник управління внутрішньої безпеки обласної державної адміністрації та Паливода Олександр Миколайович, директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації.

Секретар штабу Данченко Аліна Анатоліївна, головний спеціаліст відділу загального правового забезпечення та юридичної експертизи юридичного управління обласної державної адміністрації,

Члени оперативного штабу:
Дністрянський Віктор Степанович, голова фермерського господарства «Дністр», 
Івченко Ігор Васильович, прокурор Херсонської області, 
Криворучко Сергій Миколайович, начальник Управління Служби безпеки України в Херсонській області, 
Кручина Сергій Григорович голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Каланчацького району, 
Лабенок Олександр Іванович, начальник Головного управління Держгеокадастру в області, 
Нікішенко Віктор Леонтійович, заступник голови громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Херсонської області», 
Прокудін Олександр Сергійович, начальник Головного управління Національної поліції в області,  
Тюпляєв Ярослав Геннадійович, начальник юридичного управління обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, агрорейдерство є однією із гострих проблем у сільському господарстві. Понад 70% аграріїв вважають свій бізнес незахищеним від рейдерства. Ці відомості отримав центром "Соціальний моніторинг" у минулому році, коли провів опитування серед 500 сільгоспвиробників на замовлення Всеукраїнської аграрної ради (ВАР). За статистикою Генеральної прокуратури, з 2014 року в нашій країні відбулося понад 1700 випадків незаконного захоплення врожаїв та майна.
 За підрахнуками Всеукраїнської аграрної ради, лише у 2018 році було близько 600 подібних випадків. У минулому році - близкьо 400 по всій країні.  Найчастіше вони відбувались в період весняно-осінніх польових робіт.

В Україні діють кілька найтиповіших схем рейдерських захоплень:
- Силове захоплення врожаю: на поле до аграрія приїздить група силовиків, по периметру ставиться охорона. Рейдери ввозять туди свою техніку та починають молотити урожай. За ніч вони можуть обробити 100-200 гектарів та вивезти продукцію. Подібна схема популярна у період збирання врожаю.

- Порушуючи права офіційного орендатора земельної ділянки, рейдер починає там сіяти. Після чого сторони входять в юридичний спір. Через це офіційний власник чи орендатор уже не має можливості сіяти на цій території.

З допомогою юридичної схеми в аграрія забирають не лише урожай чи землю, а й підприємство. Все починається з підробки документів. Наприклад, рішення колективу чи акціонерів, що підприємство продається або переходить у власність до іншого.

«Підкуплений державний або комунальний реєстратор, користуючись службовим повноваженням, вносить ці дані у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Після цього рейдери ідуть до суду, який визнає нового власника. Деякі навіть і без суду — просто беруть витяг з реєстру і заходять на підприємство, виставляючи охорону», — зауважує голова Всеукарїнської аграрної ради Денис Марчук.

Однією із найпопулярніших форм зловживання є також подвоєння договорів оренди. Це коли на одну ділянку існує два договори оренди. Часто, причина у цьому -  перекручування земельно-кадастрових відомостей.

У липні 2018 року був ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», який частково вирішив проблему легального вирішення проблеми рейдерства.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica