Родина братів Владислава та Артема,11 та 13 років, з початку повномасштабної війни проживає у Чорнобаївській громаді. Понад девʼять місяців діти взагалі не навчалися. Поступово шкільні заняття почали відновлювати, але лише в онлайн форматі через небезпеку обстрілів.
“Коли з’явився хаб допомоги родинам з дітьми в нашій громаді, ми були дуже раді. Ми почали запрошувати братів на заняття до хабу, групові та індивідуальні, зацікавили їх і вони охоче відгукнулися”, – каже Марина, психологиня хабу.
Марина за фахом вчителька початкових класів, вона взялася підтягнути дітей в навчанні. З молодшим Владиславом вони вдосконалюють навички читання та письма, надолужують програму початкових класів. Обидва брати демонструють успіхи в навчанні.
Владиславу подобається і казкотерапія, саме на цих заняттях він вперше почав слухати та читати казки, раніше в його житті книжок було не багато, адже спочатку пандемія, а потім і війна перервали навчання.
Психологи та соціальні працівники хабу пропонують дітям в групових заняттях мандалотерапію. Брати так само долучились – вони з великою увагою та старанністю розмальовують будиночки в середині мандали (кола) і їхня кольорова гамма почала змінюватись.
“На початку роботи хабу це були похмурі кольори, а зараз додалося більше світла та яскравості. Далі діти розповідають, хто живе в цьому будиночку, і як в ньому проходить життя. Артемка поділився своїм страхом перед обстрілами, а Владислав, навпаки, захотів намалювати біля свого будиночка цілий квітник”, – каже Марина.
Діти почали змінюватись і в своїй поведінці: стали не такі зажаті, не бояться висловлюватись та не бояться ставити запитання.
Громадська організація “Успішна жінка” у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни” у форматі хабів в Херсонській області. Ми дякуємо за співпрацю ЮНІСЕФ, яка працює над розширенням програм із порятунку життів дітей і їхніх родин в Україні та Міністерству закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади. З 24 лютого 2022 року ЮНІСЕФ в Україні посилено працює над залученням партнерів, щоб надавати гуманітарну допомогу та різноманітні сервіси дітям, які були змушені покинути свої домівки та/або потерпають від несприятливих умов для життя, щоби діти та молодь якомога менше відчували на собі згубний вплив війни.
Галина Бахматова