незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше

Рефлексії по бюджету

З трьох представників освітянської та медичної галузі, які фінансуються з міського бюджету, одна (Ольга Маренчук) примудрилась підтримати урізання себе і колег в частині передбачених колективною угодою оздоровчих виплат. Хоча на тлі всезмітаючої підтримки ганьбища "Батьківщиною" і більшістю "Укропу" до "конституційної" більшості в 36 голосів, цей голос не мав вирішального значення, але все таки виникають риторичні питання: а де була профспілка освітян, котра акуратно збирає свій 1% з зарплат найбільшого платника податків міста? 

Можна зрозуміти відсутність більшості учителів, котрі не можуть кинути класи, і йти мітингувати, але ж що завадило сформувати позицію, прийняти заяву, уповноважити когось її зачитати? Запропоноване 100% фінансування розрахунків департаменту ЖКГ на т.зв. "благоустрій", грьобані фонтани з лавочками, підстриганням газончиків і прибиранням комунальних пляжиків, і все це вдвічі дорожче, ніж в решті українських міст, де теж є своя корупція, але схоже, менш нахабна, за рахунок хворих з лікарень (на придбання медикаментів сума зменшена вдвічі в порівнянні з минулим роком, коли профінансували половину розрахункової потреби, що з урахуванням інфляції дає в наступному році менше 20% потрібного - якщо досьогодні вибити безкоштовні ліки могли лише скандальні пацієнти зі сталевими нервами, то зараз і на них чекає облом - 20% не вистачить навіть на "потрібних" з точки зору можновладних лікарів людей). та за рахунок учителів - хіба це не привід був би для страйку? А водії, ті ж перевізники - хіба не ганебно виділяти на капремонти і реконструкції доріг лише 1/7 частину від потреби (з них на власне реконструкції - нічого), і при тому витрачати 7 мільйонів на міжбудинкові проїзди? Підрахуї кажуть: "що ж робити, довелось зменшити фінансування на дороги, оскільки управління доріг не здатне освоїти всі кошти 17 року". 

Поміняйте керівництво, яке вдало освоює безтендерний ямковий ремонт серед своїх фірмочек, і не наважується проводити тендери на капремонти, раптом їх безоткатні чужаки виграють. І нема майже нікого проти, кільканадцять активістів - от і всі невдоволені. Та ви ж мабуть і не знали, дорогенькі, що сьогодні бюджет приймається? Пливете собі за течією, і на кухнях прокльони насилаєте привладним баригам. Ремонти дахів і ліфтів по тому ж ЖКГ - 43% від потреби, яка в свою чергу не враховує попереднього незадоволення попередніх потреб. Ви маєте заслужену ганьбу, херсонці, готуйте ложки, цілий рік їстимете, з преспективою безкінечного продовження. Між тим, навіть півтори сотні людей справила б на банду достойне враження, згадайте, як приведені Устіновим рік тому водії тролейбусів з плакатами "Урсуленко - руки геть від "Херсонелектротранса!" неочікувано для свого поводиря змусили його та інших перекинути кошти з заблокованого СБУ придбання металобруху на погашення заборгованості до ПФ. Так, і родзинка на тортик: з усіх партій лише БПП встояв, і не дав жодного голосу за цей общак. Але цей парадокс, не гідний звання партії бариг, як і поповнення херсонської ширки новими кадрами з Укропу навзамін втрачених, і сектантство "Батьківщини", яке зрештою звело опозицію в раді до мізерних кільканадцяти депутатів - теми окремого дослідження.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica