» » » Ринок ремонту ліфтів монополізовано?

Володимир Молчанов,
эксперт з політичних питань

Ринок ремонту ліфтів монополізовано?

Це було виявлено під час вивчення тендерної документації в рамках дослідження експертами ХОО КВУ та партнерських організацій прозорості держзакупівель в Херсоні.

Договори Департаменту ЖКХ Херсонської міської ради по капітальному ремонту ліфтового обладнання були укладені з трьома підрядниками – ПрАТ «Херсонлифт», ТОВ «Херсонлифт» та ПП «Листопад». При розподілі тільки капітального ремонту без експертного обстеження ліфтів сума договорів – 31 773 525 грн. 58 коп. Кількість договорів – 217.

Цікаво, що в ПП «Листопад» всього 4 співробітники, його керівник – Фроносюк Марія Станіславівна. Власник ТОВ «Херсонлифт», як і ПрАТ з такою ж назвою Олена Дмитрук (дружина екс-депутата від ПР Миколи Дмитрука) та знаходяться вони за спільною адресою.

Ремонтом були охоплені 196 багатоповерхових будинків Херсона (тобто в 21 будинку ліфти ремонтували за двома різними договорами).

З ПП «Листопад» було укладено 77 договорів на суму 14 903 грн. (половина від загальної суми), тобто середня вартість одного договору у «Листопада» більша, ніж у двох родичів-«Херсонліфтів». Відповідно, виконані «Листопадом» ремонти мають бути складнішими і трудоміскішими.

Оскільки «Листопад» уклав 77 договорів за 7 місяців, то, скоріш за все, співробітники підприємств тільки й займалися укладанням договорів. Як же вони встигли обслужити 66 будинків? Це значить, що фірма наймає спеціалістів (або неспеціалістів) з вулиці, що є загальнопоширеною практикою, але неприйнятною для такої специфічної діяльності як ремонт ліфтів, адже це загрожує безпеці громадян. Або, як варіант, фірма «Листопад» є лише вивіскою, а реальні роботи виконують працівники «Херсонліфта», тобто ринок повністю монополізовано.

Протягом року ремонту у майже 200 будинках у наступному році ці будинки не повинні включатися в титульний список на аналогічні роботи. На жаль, в плані закупівель відсутній перелік за об’єктами, зазначено тільки загальну суму – понад 7 млн гривен. З цього не планується проведення процедури держзакупівель. Кількість ремонтів буде набагато більше, ніж один.

Оскільки без процедури закупівель здійснення їх можливе тільки до 1 серпня, тому це має статися найближчим часом. В плані це не розписано. Найближчим часом ХОО КВУ напише інформаційний запит, щоб з’ясувати, чи нема повтору ліфтів, що ремонтувалися раніше.
 
Джерело: сайт ХОО КВУ

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый