» » » Чи можливий капітальний ремонт дерев? Якщо треба уникнути процедуру держзакупівель - так

Володимир Молчанов,
эксперт з політичних питань

Чи можливий капітальний ремонт дерев? Якщо треба уникнути процедуру держзакупівель - так

Це було виявлено під час вивчення тендерної документації в рамках дослідження експертами ХОО КВУ та партнерських організацій прозорості держзакупівель в Херсоні.

Згідно з ГОСТ 18322-78 капітальний ремонт є доведенням будівель, споруд або устаткування до справності та відновлення повного або близького до повного ресурсу з заміною або відновленням будь-яких його частин, включаючи базові.

Крім того, згідно з іншими нормативними документами (Податковим кодексом, законом про публічні закупівлі, листом від 15.07.2009 9/9-1056 Мінрегіонбуду) встановлені критерії, за якими капітальний ремонт відрізняється від інших видів ремонту. Визначено, що відмінність капітального ремонту – в тимчасовому на час ремонту виведенні об’єкта з експлуатації без зміни габаритів чи інших характеристик об’єктів.

В бухгалтерському обліку з П(с)БО № 7 «Основні засоби» передбачається вартість капітального ремонту відносити на збільшення вартості основних засобів.

Таким чином, очевидно, що категорія капітального ремонту вживається лише по відношенню до активів, які мають вартість, які можна відновити шляхом певного людського втручання. Чи можна відремонтувати дерево? Мабуть можна – обпиляти сухі гілки, зацементувати дупла, зробити омолоджувальну обрізку, що в Херсоні фактично перетворює зелених велетнів на жалюгідні обрубки. Але такі дії, по-перше, не є ремонтом юридично, тим більше капітальним, бо дерева не є активами, що мають вартість, їх обробка не повертає деревам первісного вигляду. Тим більш, якщо вести мову про вирубку дерев. Вирублене дерево не зможе ніколи відтворитися з пенька в свій попередній вигляд. Дерево не експлуатують, отже, його неможливо виводити з експлуатації та вводити туди.

В ремонтних розцінках державник будівельних норм існує широкий пласт розцінок на звалювання дерев. В розділі «Благоустрій» 56 розцінок – на повне одночасне або на часткове звалювання сухих , аварійних, чи таких, що заважають виконанню робіт, дерев. Але в контексті капремонту ці роботи можна вживати лише в комплексі з певними іншими роботами, пов’язаними з реальним ремонтом будівель, споруд або інших об’єктів, які мають вартість, первісний вигляд, які можна відновити, якщо такі дерева заважають проведенню цих робіт. Це може бути допоміжними, але не основними роботами у складі капітального ремонту. Що стосується випадку, коли вирубка дерев є основною чи єдиною роботою, яка доручена підряднику, то згідно з діючим законодавством це не робота, а послуга, позаяк згідно з визначенням послуг в законі про державні та публічні закупівлі, роботи від послуг відрізняються певними матеріальними наслідками. Після робіт має залишитися матеріальний результат, що має вартість (дорога, споруда, або хоча б проект), а після послуги – не залишається нічого.

Відповідно вирубка дерев, що названа в договорах Департаменту ЖКХ Херсонської міської ради № 1368 від 8.12.15, 1365 від 8.12.15 і 37 від 13.05.15 з ПП «Комплектавтодор» капітальним ремонтом (повалення дерев механізованим способом) – є доволі вдалою, але надто помітною спробою уникнути конкурсних процедур державних закупівель.

Причини уникнення лежать на поверхні: договір № 37 укладений на суму 779 740 грн. 40 копійок. Якби ці роботи були б визначені послугою, мав би проводитися тендер. Так само два інших договори – на суми 144 795 грн. кожний. Це є подвійним уникненням процедури держзакупівель: і обсяги робіт розбито на 2 суми, щоб було менше 200 тис. грн, і роботи названо капітальним ремонтом.

Джерело: сайт ХОО КВУскачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый