незалежний спостерігач

НЕЗАБАРОМ. Найочікуваніша кіноподія року – Одеський міжнародний кінофестиваль


З 29 вересня до 2 жовтня в межах секції Film Industry Office 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю пройдуть онлайн-заходи для кінопрофесіоналів, спрямовані на підтримку і розвиток української індустрії кіно та міжнародне просування українського кінематографа: Пітчинг і Work in Progress, серія презентацій та панельних дискусій, конкурс пітчингу серіалів EastSeries, promoLAB
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Подарок від ЦВК: довідку про судимість можна й в електронному форматі

Сьогодні на семінарі з членами територіальних виборчих комісій ми обговорювали питання чи може бути належною електронна довідка про наявність (відсутність) судимості. Тепер, на запитання "Чи можна отримувати довідку про судимість в електронному форматі?" ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Володимир Молчанов: до дискусії про вибори в ОРДЛО

Володимир Молчанов: до дискусії про вибори в ОРДЛО

Володимир Молчанов 
"Політична Херсонщина" друкує текст Володимира Молчанова, який він оприлюдниі в рамках дискусії про те, якими повинні бути вибори в ОРДЛО - окремих районах Донецької та Луганської областей, які окуповані Росією.
Вкотре нагадую, що на вільній території України зареєстровано понад 1,5 мільйонів тимчасово переміщених осіб з ОРДЛО. Це 30% довоєнного населення території. Так, значна частина їх - пенсійні туристи, які насправді переміщуються лише на кілька годин за рік для верифікації, але наскільки значна - ми не перевіримо.

Ці люди з трьох міркувань не повинні позбавлятися права голосу на майбутніх місцевих виборах в ОРДЛО незалежно від місця перебування.

По-перше, якщо вони звідти втекли, то на те були вагомі підстави, і заради участі у виборах вони туди не повернуться, відтак їх рівні права можуть бути порушені.

По-друге, їх усереднена політична позиція більш проукраїнська і проєвропейська, ніж у тих, хто там залишився, і тих, кого окупанти масово повернуть з безкраїх просторів Росії.

По-третє, цілком вирогідними є часткові або й повні зриви голосування на окупованих територіях, або невизнання з боку ОБСЄ волевиявлення там вільним. Відтак, легітимне місцеве самоврядування може з'явитися значною мірою голосами саме цих біженців. А що обраних депутатів можуть і не допустити до здійснення повноважень, то це буде гарним приводом для збереження санкцій проти росії.

Для забезпечення голосування біженців по всій території України закон про місцеві вибори в ОРДЛО має бути доповнений змінами до закону про місцеве самоврядування. Міські, селищні і сільські голови повинні обиратися не прямо, а відповідними радами. Самі ради (усі) повинні обиратися на пропорційній основі без територіальних округів. Це дозволить зменшити різномаїття виборчих списків і забезпечити потрібними їх різновидами кожну дільницю на вільній території, уповноважену провести голосування для тимчасово переміщенних осіб.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica