незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Володимир Молчанов: до дискусії про вибори в ОРДЛО

Володимир Молчанов: до дискусії про вибори в ОРДЛО

Володимир Молчанов 
"Політична Херсонщина" друкує текст Володимира Молчанова, який він оприлюдниі в рамках дискусії про те, якими повинні бути вибори в ОРДЛО - окремих районах Донецької та Луганської областей, які окуповані Росією.
Вкотре нагадую, що на вільній території України зареєстровано понад 1,5 мільйонів тимчасово переміщених осіб з ОРДЛО. Це 30% довоєнного населення території. Так, значна частина їх - пенсійні туристи, які насправді переміщуються лише на кілька годин за рік для верифікації, але наскільки значна - ми не перевіримо.

Ці люди з трьох міркувань не повинні позбавлятися права голосу на майбутніх місцевих виборах в ОРДЛО незалежно від місця перебування.

По-перше, якщо вони звідти втекли, то на те були вагомі підстави, і заради участі у виборах вони туди не повернуться, відтак їх рівні права можуть бути порушені.

По-друге, їх усереднена політична позиція більш проукраїнська і проєвропейська, ніж у тих, хто там залишився, і тих, кого окупанти масово повернуть з безкраїх просторів Росії.

По-третє, цілком вирогідними є часткові або й повні зриви голосування на окупованих територіях, або невизнання з боку ОБСЄ волевиявлення там вільним. Відтак, легітимне місцеве самоврядування може з'явитися значною мірою голосами саме цих біженців. А що обраних депутатів можуть і не допустити до здійснення повноважень, то це буде гарним приводом для збереження санкцій проти росії.

Для забезпечення голосування біженців по всій території України закон про місцеві вибори в ОРДЛО має бути доповнений змінами до закону про місцеве самоврядування. Міські, селищні і сільські голови повинні обиратися не прямо, а відповідними радами. Самі ради (усі) повинні обиратися на пропорційній основі без територіальних округів. Це дозволить зменшити різномаїття виборчих списків і забезпечити потрібними їх різновидами кожну дільницю на вільній території, уповноважену провести голосування для тимчасово переміщенних осіб.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica