незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » IFES: Правила звітування партій викликають занепокоєння

IFES: Правила звітування партій викликають занепокоєння


2 листопада Верховна Рада ухвалила проєкт Закону №5253-1 «Про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо удосконалення правового регулювання фінансування діяльності політичних партій» (далі – Закон) у другому читанні та в цілому. Закон підтримали 285 народних депутатів. Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) прокоментувала проголосовані зміни до Закону «Про політичні партії». Друкуємо текст коментаря.

Позитивним є те, що ухвалений закон зберігає чинний обсяг повноважень НАЗК та усуває суттєві прогалини у законодавстві. Однак закон також містить положення щодо правил звітування партій, які викликають занепокоєння, дозволяючи партіям не подавати фінансових звітів під час пандемії, що неодноразово критикували громадянське суспільство та IFES. Громадянське суспільство закликало президента Зеленського накласти вето на Закон №5253-1, аби парламент міг врегулювати ці проблемні аспекти.

Хоча тепер партії будуть зобов’язані подати фінансові звіти за попередні квартали, відтермінування звітування у майбутньому є суттєвим порушенням міжнародних зобов’язань України, оскільки комплексна нормативно-правова база у сфері політичного фінансування була важливою передумовою для запровадження безвізового режиму для українців, які подорожують до країн Європейського Союзу.

IFES підтримує заклик громадянського суспільства щодо повного відновлення обов’язку політичних партій подавати фінансову звітність.

Це може бути реалізовано шляхом накладення вето Президентом, аби усунути значні прогалини цього Закону.

У разі підписання Закону необхідно невідкладно вжити інші правові заходи щодо відновлення фінансової звітності відповідно до міжнародних зобов’язань України.

Щоб дізнатися більше про цей Закон та його можливі наслідки, читайте коментар IFES за цим посиланням.

Нагадаємо, що IFES – це неприбуткова міжнародна організація, яка долучається до розв’язання найважливіших питань демократії, управління та виборів у всьому світі. Ми співпрацюємо з громадянським суспільством, державними установами та приватним сектором, щоб побудувати стійкі демократії заради кращого майбутнього.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica