» » Експерти херсонського КВУ розповіли про загрози та виклики першого місяця виборчої кампанії

Експерти херсонського КВУ розповіли про загрози та виклики першого місяця виборчої кампанії

ХОО КВУ спостерігає за дотриманням норм та правил передвиборчої агітації, формування виборчих комісій, прозорості висування кандидатів у народні депутати України, роботи окружних та дільничних виборчих комісій, підготовки та проведення голосування та підрахунку голосів.

Виборча кампанія офіційно оголошена 28 серпня цього року, але фактично розпочалася наприкінці липня. задовго до реєстрації перших кандидатів у народні депутати й, відповідно, до створення виборчих фондів. Цей факт в черговий раз демонструє непродуманість національних виборчих норм, що приводить до непрозорості у фінансуванні виборів та активному застосуванню тіньових грошей.
 
Загалом громадські спостерігачі виявили за серпень й початок вересня 26 випадків, які кву-шники вважають порушеннями виборчих стандартів. Хоча виборча кампанія офіційно ще не розпочалася й потенційні суб’єкти виборчого процесу не вважають, наприклад, факт матеріальної допомоги виборцям фактами непрямого підкупу й тому активно цим користуються.

Для порівняння: за аналогічний період виборів народних депутатів 2012 року Комітет виборців зафіксував більше 90 порушень виборчих стандартів.

Як й у 2012 р, в 2014 р. найбільша кількість порушень – це випадки надання послуг чи благодійної допомоги виборцям або їхнім дітям чи шкільним, дошкільним установам. У 2012 р. «благодійна допомога» фіксувалася у 40% випадків. В 2014 р. – у 73%. Вона фіксувалася у всіх виборчих округах. Серед найбільших «благодійників» Володимир Сальдо, Михайло Опанащенко, Федір Негой та Ганна Горкун. З’явилася інформація й про Миколу Дмитрука та Івана Вінника. Останній – публічно заперечує випадки роздавання продовольчих пайків.

Цікаво, що окремі «благодійники» просто повторюють свої дії у 2012 р.

У 2012 р. на другому місці (34%) були випадки застосування адміністративного ресурсу. На цих виборах кву-шники не зафіксували жодного такого випадку й сподіваються, що ця тенденція залишиться такою. Серед інших порушень стандартів експерти зафіксували три випадки проявів політичного вандалізму, жертвами якого стали Володимир Сальдо та Іван Вінник. Три випадки чорного піару, два з яких, в рамках однієї кампанії з дискредитації направлені проти Сергія Хланя, один випадок - проти Федора Негоя.

Також експерти ХОО КВУ зафіксували один випадок спроби перешкоджання агітації проти результатів діяльності народного депутата Михайла Опанашенко. Народний депутат написав заяву про злочин до міліції й журналіста, який готував статті та листівки проти депутата, викликали у міліцію на допит. У цьому випадку, на думку кву-шників, є спроба порушення права громадянина на свободу слова й свободу висловлювання.

В цілому, представники ХОО КВУ сподіваються, що кандидати у народні депутати, коли набудуть офіційного статусу, відмовляться від діяльності, яку можна кваліфікувати як непрямий підкуп виборців. Також звертаються до виборців із закликом розуміти, що коли вам надають безкоштовні товари, послуги, тощо – це є підкупом й є початком політичної корупції, яка привела сторону до жорстокої економічної, політичної та соціальної кризи. 

Для повідомлення про такі випадки голова ХОО КВУ Дементій Бєлий просить виборців звертатися за телефоном 0552 34 44 26, 0661008191.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый