незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Як Скадовськ обрав Президента!

Як Скадовськ обрав Президента!

У Садовському районі проголосувало 50,06% виборців – це 18737 громадян. Найбільше голосів на Скадовщині отримав Петро Порошенко (48,6%), на другому місці Юлія Тимошенко з 10,06% голосів, а на третьому місці президентських перегонів у нашому районі розмістився Сергій Тігіпко, який набрав 9,73% голосів.

У двох радах Скадовського району проходили й місцеві вибори. Громади Широківської сільради та Лазурненської селищної ради обирали голів. Так, у Широківській сільраді перемогу отримав Ігор Куліш, який набрав 53,4% голосів, а в Лазурненській селищній раді – Руслан Коваленко (51,04%).

Треба відмітити, що для того, аби вибори на території району пройшли в нормальному режимі, злагоджено працювала місцева влада, правоохоронні органи. Жителів маленьких сіл, де немає дільниць, підвозили до місця виборів. Також були задіяні спостерігачі, у тому числі від незалежних громадських організацій. Так, на території району 25 травня працювало 37 офіційних спостерігачів від Комітету виборців України.

Прокоментувати результати їх роботи ми попросили заступника голови обласної організації КВУ Олега Лиховида: «Загалом вибори на території Садовського району пройшли дуже спокійно. Щодо явки виборців зауважу, що трохи більше 50 відсотків – це небагато, але достатньо для того, щоб стверджувати: вибори відбулися. Члени комісій прагнули працювати відповідно до законодавства. Щоправда, не всі з них досконало розуміються на порядку підрахунку голосів, порядку опечатування урн, діставання бюлетенів з сейфу. Багато хто задає питання. Особливо виникали непорозуміння, коли хтось із членів комісії говорив: «А минулого разу на виборах ми робили ось так…». Найважливіше – ніколи не згадувати, як було минулого разу, а читати Закон, який прийняла Верховна Рада, і діяти відповідно до нього. А от на дільницях, де паралельно з президентськими виборами проходили і місцеві, було дещо більше суб’єктів виборчого права, були присутні кандидати, їх довірені особи. А коли людей більше, відповідно і краще працюється. Також ми звернули увагу на те, що було досить небагато спостерігачів від різних кандидатів у цілому – максимум три-чотири особи. Це дуже мало в порівнянні з попередніми президентськими виборами. Трохи дивувала робота деяких представників Міністерства внутрішніх справ. Але, враховуючи ситуацію в Україні, вони діяли абсолютно вірно, перевіряючи документи у всіх немісцевих громадян та журналістів».

Задоволений організацією виборів на території Скадовського району голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв: «Ми вітаємо результати виборів, і для мене, як для керівника району, дуже приємно, що ми показали злагоджену роботу. Садовський район гідно впорався з поставленим завданням: із 37,4 тисяч виборців участь у виборах взяли більше половини. Тож ми вкотре довели, що наша сила у єдності, яка здолає усі перешкоди і забезпечить гідне майбутнє для України та її народу».

Разом з тим, Центральна виборча комісія продовжує свою роботу з підрахунку голосів. Станом на 27 травня 2014 року, на 14 годину 54 хвилини, Петро Порошенко набрав 54,52% голосів; Юлія Тимошенко – 12,87%; Олег Ляшко – 8,36%; Анатолій Гриценко – 5,46%; Сергій Тігіпко – 5,27%; Михайло Добкін – 3,08%; Вадим Рабінович – 2,27%; Ольга Богомолець – 1,91%; Петро Симоненко – 1,52%; Олег Тягнибок – 1,16%. Решта кандидатів на цей час не перетнули рубіж в один відсоток.

Очевидним є той факт, що п’ятим Президентом України стає Петро Порошенко. Без сумніву, що жодному його попереднику не доводилося приступати до своїх обов’язків у такі важкі в історії незалежної України часи. Разом з тим, сьогодні, як ніколи, українці чекають від нового очільника держави відчутного покращення життя і, що не менш важливо, забезпечення миру, спокою у всій країні та захисту суверенітету України.

Тетяна Підгородецька,
редактор газети “Чорноморець” (Скадовськ).

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica