незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейменов: В Україні завершується підготовка унікального Календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу


Керівник Кримськотатарського центру "Куреш" Ібрагім Сулеймановим, розповів про загрозливі тенденції з асиміляцією кримськотатарського народу, яке здійснює російський окупаційний режим. Про нові ініціативи "Курешу", зокрема, про Календар пам'ятних дат кримськотатарського народу та про ініціативи в перейменуванні херсонських вулиць.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Оцінка виборчої кампанії та дня голосування спостерігачами коаліції «За чесні вибори»

Оцінка виборчої кампанії та дня голосування спостерігачами коаліції «За чесні вибори»

За результатами спостереження ми можемо зробити наступні вибори:

- Виборча кампанія пройшла на фоні вкрай складної внутрішньої та зовнішньо політичної ситуації, загрози єдності та територіальній цілісності державі з боку сепаратистів та Російської Федерації;
- Нинішня президентська кампанія була, напевно, найменш активною, але при цьому однією з найбільш відкритих і демократичних в історії України
- Під час передвиборчої кампанії не використовувався адміністративний ресурс, не чинився тиск на незалежні ЗМІ, на представників бізнесу, працівників бюджетних організацій;
- За виключенням прикрого випадку з Михайлом Добкіним, всім кандидатам та представникам передвиборчих штабів були створені рівні умови для зустрічей виборцями та доступ до ЗМІ регіону;
- Не зафіксовано жодного випадку непрямого підкупу виборців;
- Але, паралельно з виборами Президента проходила абсолютно протилежна за змістом кампанія з виборів Херсонського міського голови, яка супроводжувалася скандалами, прямими образами, активним застосуванням брудних технологій; навіть поширювалась інформація про спроби прямого підкупу виборців окремими кандидатами;

Організація виборчого процесу, не зважаючи на вкрай складні умови, відбулася на задовільному рівні. Факторами, що ускладнили організацію виборів, були: 

- не спосібність більшості кандидатів реалізувати своє право на представлення у дільничних виборчих комісіях;
- незадовільний рівень фінансування потреб комісій;
- відсутність підготовленого кадрового резерву виборчих комісій;

Це спричинило черги на виборчих дільницях, помилки при виконанні виборчих процедур, деяку напруженість й, навіть, визнання на одній дільниці результатів голосування недійсним.

Серед важливих проблем залишаються скарги на якість списків виборців. Причинами частини скарг став низький рівень членів дільничних виборчих комісій, представники яких «губили» заяви виборців, аркуші виборців та не могли донести до виборців інформацію про змінення меж виборчих дільниць. Частина скарг були спричинені незадовільною роботою відділів реєстру виборців.

В день голосування не було зафіксовано серйозних порушень виборчого законодавства, які б могли вплинути на результати волевиявлення. Активісти коаліції «За чесні вибори» вважають, що вибори Президента та Херсонського міського голови відбулися у відповідності із міжнародними та національними виборчими нормами та стандартами.

Ми стривожені інформацією щодо визнання результатів голосування на одній із великих дільниць міста Херсону, що знаходилася у школі № 30 недійсними та закликаємо суб’єктів виборчого процесу із особливою увагою та обережністю поставитися до захисту волевиявлення кожного виборця.

Ми закликаємо компетентні органи перевірити випадки відсутності виборців у списках у тих моментах, коли виборців на етапі уточнення списків виборців отримували іменні запрошення або подавали заяви на уточнення себе у списку виборців, а в результаті не виявили себе у списку виборців й не змогли проголосувати.

Ми звертаємося до правоохоронних органів перевірити факт незаконного голосування на виборчій дільниці 650654, що була розташована в середній школі № 12, коли нібито за відсутнього виборця проголосувала інша особа.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica