незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Новокаховській міській раді не знають, про що будуть звітувати депутати, які не ведуть прийом виборців - ЗМІ

У Новокаховській міській раді не знають, про що будуть звітувати депутати, які не ведуть прийом виборців - ЗМІ

Олександр Володимирович розповів про стан справ у депкорпусі:

— Нагадаю, що виборча кампанія проходила за новими правилами: люди обирали депутатів за пропорційною системою. Це нововведення дало аномалії, яких не було раніше: на одних округах обрали по два кандидати, а деякі залишилися зовсім без депутата. Чому так сталося? Кандидати балотувалися за партійними списками на закріплених округах. В результаті пройшли ті, у кого рейтинг виявився більшим у відсотковому співвідношенні. Щоб не втрачати зв’язок з виборцями, рада вирішила закріпити депутатів за округами згідно поданої заяви. Проте у нас є ті, хто відмовився, мотивуючи свою позицію: закон не зобов’язує. Це так, але законом також не заборонено працювати на будь­якому окрузі. А для цього потрібно тільки одне — бажання робити свою справу та поважати виборців.


— Становлення новообраного депутатського корпусу відбулося не відразу. Чи налагоджена робота зараз?

— Через зміни в законодавстві навіть досвідченим обранцям довелося налаштуватися на працю по­новому. Крім цього, до ради прийшли нові люди. Однак, зауважу, що всі вони зрозуміли своє завдання, змогли вчасно консолідуватися. Хоча є такі, які й досі бавляться в політику або використовують депутатський статус для напрацювання політичного іміджу, щоб мати рейтинг для подальшої політичної гри. І це — через рік після виборів, коли треба наполегливо працювати і лише працювати задля громади! Думаю, що не помилюся, якщо скажу: для таких депутатів вибори — шлях до можливості розподілу цінностей і ресурсів громади у власних інтересах. Хоча більшість працюють на округах, спілкуються з виборцями, і сьогодні таке ставлення вигідно відрізняє нашу раду від інших, де дотепер не сформовані комісії, немає секретарів рад, через конфлікти не ведеться конкретна робота. А мешканці Нової Каховки бачать результати депутатської діяльності кожного дня, хоча, підкреслю ще раз, це — громадське навантаження, і тільки бажання працювати на громаду спонукає її представників на те, щоб стати депутатом.


— З якими проблемами мешканці найчастіше звертаються до депутатів? Що з того вже вирішено?

— Зауважу, що жоден з депутатів не є виконробом, слюсарем водоканалу або майстром ЖЕКу. Найчастіше мешканці міста просять відремонтувати дах будинку чи під’їзд і звертаються до них, як до будівельної бригади. Так, для народного обранця важливо знати проблеми людей, але вершиною депутатської діяльності є прийняття рішень на користь громади. Народний обранець повинен брати участь в обговоренні на сесії того, як вирішувати ту чи іншу проблему. Припустимо, хто може приймати рішення щодо земельних питань? Тільки міська рада! Наприклад, розглядається рішення щодо виділення ділянок учасникам АТО, і якщо депутат за це не голосує або голосує проти, то від цього зиску для громади не буде. Він повинен оцінювати кожне запропоноване рішення з огляду користі для людей і, звичайно, законності.


У нинішньому депкорпусі немає тих, хто б тільки констатував певну проблему. Майже всі ініціативні, працюють на результат.


Наприклад, ми бачимо, що йде асфальтування доріг і доріжок в житлових кварталах міста. Це — результат роботи, проведеної депутатами на цих округах. Вони брали участь в обговоренні проблеми зі спеціалістами, у засіданнях комісій і т.ін.


Важливо, щоб будь­яка діяльність у місті проходила за участю самих мешканців. Нещодавно при облаштуванні дитячих майданчиків на вулицях Історичній та М.Букіна активно допомагали, наводили лад люди, які мешкають в навколишніх будинках. Така робота — завжди краще, ніж просто констатація фактів. У багатьох обранців чимало ініціатив і вони не просять допомоги для їхніх втілень. Наголошу на тому, що частіше виборців цікавить вирішення не проблеми взагалі, а прості питання щодо соціальної захищеності, юридичної допомоги, ремонту житла чи будинку, створення ОСББ чи облаштування дитячого майданчика. За останні десять років основні болючі питання більш­менш вирішені, особливо стосовно освітлення вулиць чи благоустрою. І взагалі, для людей важливо, особливо коли депутат звітує, аби він говорив про конкретний округ, про конкретну адресу, а не про все місто взагалі.


— В такому разі про що будуть звітувати ті депутати, які не закріплені за округами?

— Послухаємо, що вони розкажуть. Ще раз наголошую: робота на окрузі — це важливо, і без знання справжніх проблем мешканців міста неможливо прийняти на сесії виважене рішення. Зараз у нас є такі депутати, що опікуються двома округами. Це велике навантаження. Але якщо народному обранцю не цікаво працювати, він може написати заяву і наступний у партійному списку стане на його місце. Якщо ми говоримо про конкретні справи, то іноді важко зрозуміти позицію так званих опозиціонерів, які невідомо до кого стали в опозицію. Найчастіше вони навіть не голосують за те, щоб прийняти порядок денний сесії. Що це значить? Якщо він не буде затверджений, то сесія не зможе відбутися. І заявки мешканців або міські програми, від прийняття яких залежить проведення ремонтів в тих же дитсадках, школах, лікарні, або питання стосовно виділення коштів на сплату енергоносіїв чи опалення, залишаться нерозглянутими. Незважаючи на це, дуже приємно, що більшість депутатів знають проблематику і міста, і людей, тому робота сесій не зупиняється.


— Щодо роботи сесій, то перед кожним засіданням питання обговорюються в постійних депутатських комісіях…

— Так, кожний проект рішення ретельно готується. Попередньо його обговорюють на депутатських комісіях, враховують всі зауваження і пропозиції. Буває так, що рішення з приводу того чи іншого питання приймається не одразу, обговорення можуть тривати не тільки по кілька годин, а й переноситися на кілька днів. Однак результат повинен бути одним — рішення на користь громади.


— Як оцінює роботу ради міський голова?

— Володимир Іванович не один раз зазначав, що, дякувати Богу, більшість новокаховських депутатів — розумні, відповідальні люди. Він завжди знаходить час, аби особисто поспілкуватись з кожним із них, навіть якщо хтось заявляє про свою незгоду з керівником міста і на виборах підтримував іншого кандидата на посаду міського голови. Володимир Іванович підкреслює, що він — міський голова всієї громади, тому зобов’язаний спілкуватися з усіма і кожним. Така позиція ще більше згуртовує депутатів та дає можливість вдосконалювати нашу роботу.


— Чи впливає на спільну діяльність депутатского корпусу партійна ознака?

— Сьогодні у нас голосно не звучать назви якихось конкретних партій або заяви, ультиматуми чи щось інше в такому дусі. Партійна приналежність у Новокаховській міській раді відіграє мінімальну роль. Це тільки статистична інформація щодо складу депкорпусу.


Спілкувалася Лариса Голубєва, "Нова Каховка online


Для довідки: за інформацією керівника організаційного відділу міськради Романа Пашкевича з початку роботи діючого депутатського складу проведено 13 сесій міської ради, на яких прийнято 401 рішення. З них: позитивно вирішено 296 земельних питань за заявами громадян, підприємців та підприємств; надано 162 дозволи учасникам АТО на розробку документів у відведення земельних ділянок (33­м ветераном антитерористичної операції землю надано у власність).

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica