незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Шляхопровід. Обережний оптимізм

Шляхопровід. Обережний оптимізм


Попередній очільник Херсонської області від Президента Юрій Гусєв знаходить в своєму щільному графіку керівника «Оборонпрому», щоб особисто на місті поцікавитись, як перебігають події на найбільшому інфраструктурному об’єкті області – шляхопроводі ХБК – Таврійський,
Він залучає свої особисті ресурси та вплив, щоб не дати згаснути динаміці будівництва. Так і зараз «привіз» з собою одного с найвпливовішого депутата Давіда Арахімію, який дав пояснення на моє питання щодо примусового відчуження приватних земель на користь громад під соціально значущі проекти. Закон є, але, як я зрозумів, він «погано» працює, тому що норма законодавства надає пріоритет саме волі власника земельної ділянки щодо вирішення питання про можливість раціонального використання решти її площі за цільовим призначенням.
Голова Херсонської ОДА Козир С.В. дав пояснення, чому 1 травня Таврійський та ХБК ще не поєднаються шляхопроводом. Перше – це низькі температури цієї зими, і друге - це зміна конструктивного рішення самого проекту, що не тільки збільшило термін будівництва, але і кошторис. Проте натякнув, що можливо, якщо не буде перебоїв в фінансуванні, то можна буде дещо і зекономити.
Мені, як фахівцю, який не тільки викладав курси з «Кризового менеджменту» та з «Організації та управлінню будівництвом», але і будував великі інфраструктурні об’єкти в місті, не зрозуміло, чому керівництво будівництвом не показує календарний план, який повинен спиратись на «мережеве планування» (де завдяки сучасним IT- технологіям можна передбачити навіть візит журналістів на об’єкт). На базі мережевих графіків проводиться коригування  та оптимізація будівельних робіт по часу і по ресурсах (зокрема по руху робочої сили). Якщо, наприклад, мережевий графік не забезпечує виконання робіт в необхідні терміни (нормативні або встановлені контрактом) проводиться його коректування по часу, тобто скорочується тривалість критичного шляху.

Мені здалось, що у підрядника не вистачає належних ресурсів, щоб забезпечити обережну обіцянку керівників області Президенту запустити першу чергу шляхопроводу (а це рух по мосту в одну та іншу сторону) до дня Незалежності поточного року. Я можу помилитись, але я б не став це зауважувати, якщо б доповіді очільників спирались на календарні мережеві графіки, які б можна було проаналізувати. Залишається тільки кредитувати своєю довірою будівельників та їх кураторів і вірити, що Херсон вчасно отримує об’єкт злуки його двох великих районів.

                                                                                          Економічний оглядач-аналітик Юрій ЖИТНЯК

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica