незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Херсонці отримали документальну базу для самоорганізації населення

Херсонці отримали документальну базу для самоорганізації населення

Шлях до прийняття цього важливого для самоорганізації міста Херсона документу розпочався ще з другої половини 2013 року, коли експерти херсонського Ресурсного центру, що працює на базі ХОО КВУ, на чолі з юристом Олександром Токаленко розробили Положення. У 2014 році документ був винесений на розгляд міським головою Володимиром Миколаєнко, та його обговорення викликало дискусію у депутатів.

Мабуть, тоді політики ще не прийшли до розуміння важливості самоорганізації в місті, і, незважаючи на переконливі доповіді експертів Ресурсного центру на комісіях, на сесії для прийняття «Положення про органи самоорганізації населення у м.Херсоні» не вистачило декілька голосів.

Хоча вже на початку 2015 року депутати минулого скликання прийняли не менш важливі у тому числі для ОСН документи – «Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у м Херсоні на 2015-2016 роки» та «Порядок проведення конкурсу з реалізації в м.Херсоні ініціатив інститутів громадянського суспільства».

А «Положення про органи самоорганізації населення» продовжило свій шлях в новому скликанні міської ради, і цього разу успішно. За основу був взяте одеське Положення, розроблене експертами Всеукраїнської асоціації самоорганізації населення.

26 січня 2016 року експерти Ресурсного центру проект Положення винесли на розгляд Громадської ради при Херсонському міському голові, яка підтримала документ та передала меру. Потім разом з представниками херсонського Ресурсного центру проект Положення пройшов через всі депутатські комісії.

Незважаючи на нові обличчя в депутатському корпусі, і цього разу не обійшлося без дискусій, питань, уточнень. Довелося підключити «важку експертну артилерію». За запрошенням керівника Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії Олександра Мошнягула в Херсон приїжджала голова правління Асоціації сприяння самоорганізації населення Тетяна Кірілова, яка в живому спілкуванні намагалася переламати негатив з боку депутатів-«ОСНоскептиків».

Варто також зазначити, що важливу роль в прийнятті Положення зіграв круглий стіл з теми "Проблеми розвитку місцевої демократії, самоорганізації населення в м.Херсоні", який відбувся 21 березня за участі громадських діячів, депутатів міської та обласної рад, представників квартальних комітетів Херсона, експертів. Однією з проблем розвитку самоорганізації в Херсоні була названа відсутність Положення про ОСН, і вже 25 березня на сесії міськради воно було прийнято.

Сподіваємося, що прийняття "Положення про органи самоорганізації населення у м.Херсоні" буде корисним як для громадян міста, так і для міської влади, результатом чого стане підвищення активності населення, створення нових ОСНів та покращення якості життя на місцях, а значить – в країні загалом.

Відмітимо, що Положення було розроблене за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica