незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Для майбутніх депутаток у Херсоні провели перший майстер-клас

Для майбутніх депутаток у Херсоні провели перший майстер-клас

Лариса Оленковська - кандидат наук з державного управління за спеціальністю «Місцеве самоврядування», депутатка Херсонської обласної ради двох скликань: 2006-2010р, з 2013р. - по теперішній час.

Особисто я знала Ларису Павлівну як депутата, тому що вона завжди проявляла активність на сесіях обласної ради, її тезиси завжди відрізняються чіткістю й зрозумілістю, вона виносить пропозиції майже на кожному засіданні. Було дуже приємно побачити цю жінку в іншій іпостасі – як мудрого тренера, якому вдалося перетворити кількагодинну лекцію на своєрідну бесіду-гру, у якій гармонійно поєдналися теорія і практика. І не дивно, адже ця жінка знає, про що говорить.

Почалася «Депутатська майстерня» з простої, але дуже корисної вправи – кожна учасниця повинна була сказати сусідці комплімент, адже спілкування з колегами – невід’ємна частина депутатської роботи і від того, чи вміє людина знаходити підхід до інших, залежить її кар’єрний успіх та кількість союзників.

Потім Лариса Оленковська розповіла, що таке місцеве самоврядування, для чого потрібна місцева влада, як формуються партійні списки, та попросила кожну з учасниць занотувати для себе відповідь на питання «Навіщо я йду в депутати?».

Дуже цікавими видалися практичні завдання. Під час одного з них учасниці майстер-класу поділилися на групи, кожній з яких Лариса Оленковська запропонувала уявити, що до них звернувся виборець з певною проблемою, яку потрібно негайно вирішити. Завданням майбутніх депутаток було знайти найшвидший спосіб допомогти громадянину. Потім групи презентували свої плани дій, а Лариса Павлівна, яка стикається з подібним чи не кожного дня, допомогла їх скоригувати.

Тренерка також розповіла майбутнім депутаткам, як користуватися законами та роздала учасницям чималий список нормативних актів, якими найчастіше користуються представники місцевої влади. Потім Лариса Павлівна показала стопку паперів, які зазвичай отримують депутати перед сесією, роздала кожній жінці по документу та запропонувала спробувати розібратися в ньому. Це практичне завдання було також дуже цікавим, адже можна було насправді відчути себе хоча б на мить в депутатському кріслі.

Цікавою була інформація щодо спілкування з виборцями та іміджу жінки-депутата, який, виявляється, навіть на місцевому рівні має чимале значення. Так, з власного досвіду Лариса Оленковська розповіла, що жінка-політик в діловому костюмі та на підборах виглядає в очах виборців більш презентабельно, аніж в джинсах та повсякденному одягу.

Наприкінці зустрічі учасницям запропонували підготувати невеличку промову на тему «Чому жінка має бути в політиці?». Відповідь на це питання ще більше переконало та надихнуло жінок на подальші активні дії в політичному напрямку.

Нагадаємо, що проект «Від локальних дій до єдиної країни» спрямований на підтримку жінок Херсонщини та Волині на виборах до органів місцевого самоврядування та прагне активізувати жінок у місцевих громадах, надати майбутнім кандидаткам фахових знань та вмінь для ведення своєї комунікаційної кампанії, політичної діяльності, власної виборчої кампанії, підвищити рівень обізнаності щодо проблематики прав людини, надати інформаційний ресурс жінкам-політикам на популярних інформаційних ресурсах та поширення інформації про них у медіа тощо. Проект здійснюється зі підтримки Українського жіночого фонду.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica