незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Херсоні відбувся діалог між експертами херсонського Ресурсного центру та представниками будинкових комітетів

У Херсоні відбувся діалог між експертами херсонського Ресурсного центру та представниками будинкових комітетів

Ініціатором заходу став Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко спільно з міськвиконкомом та херсонським Ресурсним центром для ОСН.
У семінарі взяли участь:

• Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко
Андрій Крупник, голова Асоціації, член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президенті України, експерт з питань місцевої демократії та врядування
Олександр Мошнягул – керівник Ресурсного центру для ОСН
 Володимир Макуха – експерт Ресурсного центру для ОСН
• Голови будинкових комітетів міста.

У Херсоні створено та діють більше 30 будинкових комітетів. Згідно закону «Про органи самоорганізації населення» вони мають право контролювати якість послуг, які їм надають ЖЕКи, але не мають механізмів, як це робити. Тому експерти Ресурсного центру для ОСН розробили проект Порядку, у якому якраз прописані ці механізми.

12 вересня депутати затвердили «Порядок здійснення будинковим комітетом контролю за комунальними послугами», і тепер міський голова та громадські експерти хочуть ефективно впровадити його в життя. І семінар «Практичне застосування норм «Порядку здійснення будинковим комітетом контролю за комунальними послугами» є першим кроком до цього.

У своїй промові Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко зазначив: «Часи, коли мешканець багатоповерхового будинку розглядався виключно у якості платника, а ЖЕК-і звикли отримувати від них оплату повинні піти у минуле. Ми ставимо завдання, точніше сказати, - вимогу, кардинальної зміни психології та принципів взаємовідносин. Постачальник послуги повинен заробляти а не отримувати гроші за послуги які надає, а той, хто ці послуги отримує, повинен бути переконаним у тому, що ці послуги йому фактично, а не на папері, надано і надано відповідної якості».

Учасники семінару наголосили на тому, що Херсон буде першим містом в Україні з подібним досвідом, який планується запроваджувати: 

- спираючись на наявність в нашій області ресурсного центру з питань органів самоорганізації населення;
- шляхом проведення подібних навчальних семінарів по напрацюванню технологічних карт дій щодо процедури взаємовідносин при здійсненні контролю по кожній з послуг;
- відшліфування теоретичних напрацювань шляхом пілотних запроваджень по декільком з будинків;
- коригування запропонованого технологічного процесу контролю виходячи з фактичних результатів їх практичного застосування та послідуючого запровадження по всіх будинках де створено будинкові комітети.

Експерт з питань місцевої демократії та врядування Андрій Крупник зі своєї сторони висловив підтримку херсонській ініціативі та сподівання на те, що вона сприятиме розвитку міста та виходу Херсона на новий рівень на загальноукраїнській арені.

На семінарі представники будинкових комітетів отримали докладну інформацію, як їм реагувати на неякісне надання кожної послуги. Також їм роз’яснили, як оформити акт претензій – документ, який буде доказом неякісно наданої послуги.

Прийняте рішення поетапного опробування методики взаємодії між постачальником послуг (ЖЕК-ом) та тими, хто ці послуги отримує (будинкові комітети). Обрано будинковий комітет, на базі якого по кожній з услуг поетапно буде відшліфовуватись ця взаємодія з подальшим застосуванням відпрацьованої на практиці «технологічної карти» всіма будинковими комітетами міста.

Хотілося б, щоб будинкові комітети почали практично використовувати надані їм механізми і стали прикладом для активних громадян, які, побачивши позитивні приклади, стануть також створювати будинкові комітети.

Нагадаємо, що в Херсоні функціонує Ресурсний центр сприяння органам самоорганізації населення, який був створений за участю Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, громадського об'єднання «За майбутнє Херсона», Херсонської обласної організації Комітету виборців України.Ресурсний центр працює за фінансової підтримки міжнародного фонду "Відродження".

Контактні телефони: (0552) 344-426, (066) 100-81-91

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica