незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Херсоні обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні

У Херсоні обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні

Метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Керівник юридичної служби ВГО КВУ Святослав Пікуль оприлюднив позицію Комітету виборців, перерахував переваги та недоліки законопроекту. Позитивно оцінивши механізми реалізації процесу голосування та підрахунку голосів, Святослав Пікуль зауважив, що закон повністю не вирішує проблему торгівлі округами між членами однієї партії, не дає можливості уникнути ситуації підкупу виборців.


Місцеві експерти також долучилися до дискусії. Зокрема, керівник Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул у контексті розвитку децентралізації наголосив на важливості перенесення центру прийняття політичних рішень на місця.

Він зазначив, що «центральні політики, помилково вважають, що політична конфігурація на місцях повинна збігатись з конфігурацією загальноукраїнською. Місцеві політичні проекти мають право на життя. Можливість створення місцевих блоків трохи вирішує цю проблему. Але не в повному обсязі. По-перше, незрозуміло чому для перемоги блок повинен набрати на 2% більше ніж партія, в чому між ними різниця? По друге, чому створення місцевих блоків потрібно погоджувати з керівництвом в центрі? Й третє – чому не надано можливостей висування від громадських організації, які займаються питаннями місцевої політики?».

Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Бєлий зазначив, що цей законопроект є несприятливий для організації спостереження за виборами. Тепер спостерігача можна видалити з дільниці та скасувати його реєстрацію за будь-яку незгоду з тим, що коїться у приміщенні для голосування.


Учасники громадського обговорення висловили широкий спектр думок. Зокрема, більшість експертів вважають недоречним зменшення кількості депутатів місцевих рад. На їхню думку, за роботу депутатам все одно не платять, а зменшення їхньої кількості призведе до перекосу представлення інтересів виборців. Багато критики дісталось й новій виборчій системі. В першу чергу за те, що частина округів не буде представлена в місцевих радах. Критикувалася й відсутність для кандидатів само висування. Серед пропозицій були й такі: надати парламентським партіям виключно право формувати територіальні виборчі комісії, щоб уникнути торгівлі місцями в комісіях з боку «технічних партій». Експерти озвучили одну із загроз майбутніх виборів – технічні проблеми із друком «захищених» бюлетенів та відсутність належного контролю за їхнім виготовленням.

Експерти пропонували скасувати спеціальні дільниці, щоб унеможливити голосування громадян, які не мають право голосу на місцевих виборах, вдосконалити процедуру підрахунку голосів та встановлення результатів голосування.

Проект «Кампанія на підтримку нового закону про місцеві вибори та сприяння забезпеченню громадського порядку на виборчих дільницях, а також моніторинг виборчого процесу протягом місцевих виборів 25 жовтня 2015 року» реалізується за фінансової підтримки HUMAN RIGHTS FUND при Міністерстві зовнішніх справ Королівства Нідерландів


Більше фото тут

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica