незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Херсонський порт зможе відновити свою роботу лише після звільнення лівого берегу та припинення обстрілів - міністр

Херсонський порт зможе відновити свою роботу лише після звільнення лівого берегу та припинення обстрілів - міністр

Херсонський морський торговельний порт зможе відновити роботу тільки після формування двох умов. Про це розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков в інтерв'ю LIGA.net

За його словами, головна умова - це деокупація лівого берега Херсонської області та припинення обстрілів міста.

 Через окупацію лівого берега і Кінбурнської коси судноплавство там зараз небезпечне", - пояснив він. "Це насамперед пов'язано з регулярними обстрілами міста. Херсонський порт перебуває в простої з 24 лютого 2022 року. Навіть після деокупації міста ми не можемо його запустити", - зазначив Васьков.

Нагадаємо: Херсонський морський порт унікальний, оскільки поєднує в собі дві складові – річку та море. Також порт має цілорічну навігацію.
Дніпро є основною судноплавною артерією України. Вантажі, які йшли Дніпром, транспортували транзитом через Херсонський порт у бік глибокої води для довантаження суден Panamax на рейді Очакова або Одеси.
Раніше в Державній службі морського і внутрішнього транспорту та судноплавства повідомляли, що повноцінне відновлення порту можливе тільки після деокупації лівобережної частини Херсонської області.
Зруйнований Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, який випускав судна в бік відкритого моря. Крім того, частково зруйновано і виведено з ладу інфраструктуру портів і річкових терміналів, розташованих уздовж гирла річки Дніпро нижче Каховського шлюзу.
Як відомо, українські війська увійшли до Херсона та навколишніх населених пунктів, звільнивши їх з-під окупації, 11 листопада 2022 року.
У серпні 2023 року стало відомо, що Кабінет міністрів вирішив розформувати держпідприємство "Херсонський морпорт" - його приєднають до держпідприємства "Стивідорна компанія "Ольвія" в Миколаєві.

Джерело: Агроправда

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica