незалежний спостерігач

Олександр Прокудін: У кожній громаді будуть групи розмінування, бо ця робота – на роки


З Олександром Прокудіним говоримо про те, як наші бійці на лівому березі Дніпра протистоять ворогу, про вартість ремонту укриттів, про стосунки з облрадою, про те, за рахунок чого збільшують кількість саперів, про урядовий експеримент у Посад-Покровському. Питань багато, бо ситуація динамічна, а ситуація в регіоні – це й війна, і відбудова водночас. Ми розміщуємо нове інтерв'ю з начальником Херсонської ОВА Олександром Прокудіним, яке підготувала Ірина Староселець, Укрінформ
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Дерусифікація: в Херсоні зроблено черговий крок

Сьогодні в Херсонській громаді черговий успіх. Перейменована чергова група вулиць. Розмінована чергова група ідеологічних мін, які нам залишили окупанти після багаторічної своєї окупації. В місті стало більше українського, свого, рідного. Частина ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Понад сто цивільних українців утримуються росією без винесення обвинувачення – Кримська правозахисна група

Понад сто цивільних українців утримуються росією без винесення обвинувачення – Кримська правозахисна група

Росія утримує понад 100 цивільних українців без винесення обвинувачення. Серед них є жителі тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей. Про це заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, на яку посилається офіційний сайт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Правозахисниця зазначила, що станом на 12 січня за міжнародними стандартами верифіковано лише 53 людини. Список цих людей вже передали незалежній комісії ООН з розслідування злочинів в Україні. Втім, виявити кількість людей, яких утримують без обвинувачення, дуже важко. Оскільки їхні прізвища не фігурують на жодному судовому сайті, вони позбавлені адвокатів. Частину з них постійно перевозять, а декого вивезли в росію.
Скрипник нагадала, що серед утримуваних – іспанський волонтер Мар’яно Гарсіа Калатаюда та міський голова Голої Пристані Олександр Бабич. Наразі вони перебувають у СІЗО Сімферополя.
Своєю чергою керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко зазначив про тисячі українців, яких росія незаконно утримує в заручниках.
Їх видають за військовополонених, а тому повертати таких людей надзвичайно складно. При цьому росіяни не мають ніякого юридичного підґрунтя для того, щоб тримати цих людей у тюрмах.
Родичі та близькі військовослужбовців, які наразі знаходяться в російському полоні, провели 20 січня акцію-нагадування в центрі Одеси на вулиці Дерибасівській.
На черговій акції "Не мовчи! Полон вбиває!" родичі, знайомі та містяни намагались привернути увагу громадськості до захисників Маріуполя, які ще досі залишаються в полоні.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica