Уряд 29 квітня затвердив перспективний план формування територій громад Херсонської області. З текстом Розпорядження та повним переліком об'єднаних громад, які бачать високопосадовці на Херсонщині можна
ознайомитися за посиланням.На Херсонщині планується в результати 49 об'єднаних громад, які охоплять 100% її території та завершать процес адміністративного перерозподілу.
Політичний оглядач "ПХ" Володимир Молчанов прокоментував урядове рішення:
Попередній Кабмін за день до відставки встиг підтвердити спроможність двох нових громад Херсонщини. Наступний Кабмін через 2 місяці їх "приєднує", а крім них ще дві раніше існуючи і також звісно, спроможні, громади до когось іншого.
Добре якщо до існуючих громад, як Гладківську до Голої Пристані чи Костогризівську Каховського району - до Зеленопідської (хоча - де той Зелений Під? Громада буде довга як кишка і добиратися лише в об'їзд, через новостворену Каховську ОТГ 45 км - цікаво, ці шмигалівці закон про добровільне об'єднання читали? )
А Шляхівській, яка свого часу, при утворенні рік тому найбільше побоювалась поглинання Бериславом, Вербівській, яку район безсовісно доїть, Роздольненській - запропоновано приєднатись до неіснуючих наразі ОТГ. Які ще невідомо, чи будуть створені - хоча б тому, що для міст обласного значення єдиним стимулом когось приєднувати був ДФРР, який через бюджетний колапс скоротили. Та не скоротили, а скоріше скасували. І нащо зараз каховським депутатам ділити 36 мандатів з десятком сіл, чиї виборці всіх цих Філіпчуків і Дроздиків знати не знають?
Окреми теми - неврахування приєднань, що вже відбулися, наприклад, Новомиколаївка Новотроїцького району ВЖЕ є в Присиваській ОТГ, а її загнали в Новотроїцьку (також неіснуючу і якщо чесно, нежиттєздатну, враховуючи бажання значної і активної частини виборців Чкалова мати власну ОТГ, велику кількість сільрад і лінійні розміри).
Ну і останнє - це монструозні псевдо-ОТГ, утворені з цілих районів, Новотроїцького і Нижньосірогозького, про які йдеться вище і Генічеського. Цей район вшестеро більший за Верхньорогачицький, в якому одна ОТГ здається оптимальною. Створити таке можна лише насильно, і не від великого розуму. Не знаю, хто на цих варіантах наполіг, це треба розбиратись - принаймні варіант кабміна має певні спильні риси з тим, що на початку року пропагувала ОДА. Навіть дивно, що решта малих двосільрадних громад лишилися недоторканими.
І наостанок трохи позитиву: оскільки навіть попри невідповідність низки ОТГ новій версії перспективного плану, визнання цих громад спроможними ніхто (поки) не скасував, податки вони і надалі збиратимуть самі без участі районів. ДФРР не зможе їх фінансувати, це було б дуже прикро, але в умовах мегасеквестру бюджета і урізання ДФРР і втрачати лишилось майже нічого.