Перші етапи кампанії
В першу чергу – це підготовка місцевою влади умов для належного проведення передвиборчої агітації, в першу чергу це облаштування місць для агітації.
По-друге, формування окружних виборчих комісій. Подання до ЦВК на кандидатів в окружні комісії зроблять партії, які мають депутатську фракцію у Верховній Раді, а також партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати від якої було зареєстровано у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на виборах народних депутатів України – зверніть увагу - 28 жовтня 2012 року
Третє, нарешті, найцікавіше – висування кандидатів у народні депутаті. Терміни висування регулюються статтею 107 «Особливості підготовки і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів» Закону про вибори народних депутатів України.
Висування кандидатів
Згідно норм ст.. 107 та інших статей, кандидати у народні депутати висуваються двома способами: партіями на їхніх з’їздах та само-висуванням.
Висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями починається на наступний день після опублікування Указу Президента України та закінчується за сорок днів до дня голосування - з 28 серпня до 15 вересня включно (частина дев’ята статті 107 Закону)
Висування кандидатів у депутати шляхом само-висування також починається з 28 серпня, але є більш довшим – до 25 вересня включно.
Декларацію зараз кандидати не подають
Зазначимо досить дивну норму закону: при проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру кандидатами у депутати не подається (п. 11 ст. 107).
Безпартійні можуть висуватися від партій
Зазначимо, що одна і та ж особа може бути включена лише до одного виборчого списку кандидатів у депутати від партії або висунута лише в одному з одномандатних округів у порядку висування партією чи в порядку самовисування. Партії висувають своїх кандидатів на з’їздах. Висунути можна члена партії або безпартійного.
Грошова застава
Партія, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному окрузі, кандидат у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу розмірі десяти мінімальних розмірів заробітної плати – 12180,00грн. (Дванадцять тисяч сто вісімдесят гривень)
Автор: Дементий Белый