незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Отець Андрій: "Страсті по Вогню, або історія про справжнє диво"

Отець Андрій: "Страсті по Вогню, або історія про справжнє диво"

Натоятель храму св. Олександри УПЦ КП отець Андрій Калита 
Христос Воскрес! 

Багато років поспіль я літав в Єрусалим в Поломницьку поїздку, але щоразу повертався зі змішаними почуттями - і радості, і, водночас, розчарування. Перебування на Святій Землі, навіть короткострокове, одноденне, вже є приводом для радості. А ось розчарування приходило, як тільки в Єрусалимі я потрапляв у вир подій, де люди в барвах розповідали про явища, які, на їхню думку, супроводжують сходження Благодатного Вогню. Розповідали про блискавки, про те, що вогонь, який щойно зійшов, не обпалює, про те, як самостійно запалюються лампадки в храмі та про багато інших чудес.
Щоразу, проходячи вулицями Старого міста серед безкінечних торговців святістю, лавок, завалених хрестами та іконами, а в самому Храмі - повз шумних людей, сурових греків - монахів, які охороняють Гріб Господній, - я ловив себе на думці - ні, тут щось не так. Якось все метушливо та лукаво, скрізь одна торгівля та .... НЕЛЮБОВ до ближніх своїх, з якими ти молишся в одному храмі одному Богу. Всякий раз росіяни косились на українців, грузини - на вірменів, вірмени - на греків, часом доводячи неприязнь до бійки…
Отже, що таке Благодатний вогонь???
Ось як про нього сказав Євстратій Зоря, голова інформаційного відділу УПЦ КП:
“Благодатний вогонь — поширена у православ'ї назва вогню, використовуваного у великодній церемонії виносу Святого Світла з Гробу Господнього, в Храмі Воскресіння Христового.
В день Страсної суботи віряни Православної Церкви очікують звершення церемонії сходження Благодатного вогню в храмі над Гробом Господнім, яке протягом віків з року в рік відбувається в Єрусалимі. Чин сходження Благодатного вогню звершує у кувуклії (каплиці) Гробу Господнього особисто Єрусалимський Патріарх. По тому християни розповсюджують вогонь свічками та спеціальними лампами по всьому світу.
Судячи з усього, що я читав і вивчав з приводу Святого Світла (так Єрусалимський вогонь Великої суботи іменується у грецькій традиції), то було би помилкою вважати, що цей вогонь з'являється "чудесно нізвідки" чи "сам собою".
Для мене найближчою аналогією є освячення води на Йордан: за молитвами Церкви Бог посилає Святого Духа і освячує природні води. І те, що освячується звичайна вода, набуваючи дії Святого Духа, а не очікується, що "нізвідки" з'явиться якась особлива вода – нічим не применшує чудо Боже.
Так само і молитва та благословення Єрусалимським Патріархом вогню на Гробі Господньому прикликає Божу благодать на вогненне єство, яке стає Святим Світлом Великої суботи.
Цілком нова традиція передавати цей вогонь з'явилася лише в наш час завдяки авіасполученню, бо таким чином вогонь за кілька годин може бути доправлений у всі православні країни.
Однак було би невірним, як часом можна спостерігати, робити надмірне зосередження на цьому вогні. Тим більше з його присутності у храмі робити висновок щодо особливої "благодатності" чи "благословенності" Великодня саме тут – у порівнянні з храмами, до яких вогонь не доставляється.
Бо минулими роками доводилося бачити, як для декого самий сенс Великоднього свята, Світлого Воскресіння, закривався доставленням-перевезенням вогню, чому приділялася більша увага, ніж навіть Пасхальному богослужінню.
Тож шануючи Святе Світло маємо пам'ятати, що воно – лише благословенний символ Воскреслого Христа – Світла Невечірнього. Христа, Який є всюди, де двоє чи троє зібрані в ім'я Його”.

Віруючі в Херсоні, думаю, з вини місцевої влади, напередодні Пасхальної ночі були позбавлені можливості доїхати до храмів: тролейбуси і марштурки не їздили. Але Господь посилав гарних водіів власного автонтраcпорту, які безкоштовно довозили людей в храм.Чудо в тому, що люди похилого віку знаходили сили і навіть з віддалених районів міста пішки доходили до храму. Зустріч з Воскреслим Христом була в таїнстві Євхаристії де сотні людей в нашому храмі Причастились Тіла і Крові Христа. В молитовному єднанні і є Світла зустріч з Воскреслим Христом.
Запалили Ви свічку в Церкві від Світлого вогня з Єрусалиму чи ні - не важливо. Ми не язичники, а вільні діти Отця Небесного. Запаліть свічу єднання в своєму серці і Господь освітить Вас і благословення Боже буде у Вашому житті.

Джерело: сторінка Натоятеля храму св. Олександри УПЦ КП Андрія Калита у Фейсбуці

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica