незалежний спостерігач

Гіперлокальні видання Херсонщини живуть війною: результати моніторингу


Херсонщина залишається регіоном, який потерпає від постійних бойових дій та обстрілів. Більша частина області (районних центрів) і надалі залишаються окупованими.
Якщо видання обласного центру після повернення Херсона під контроль України дещо ожили, то зовсім інша ситуація із гіперлокальними виданнями окремих громад – друковані видання перестали існувати як клас взагалі, а щодо онлайн видань – ті повністю адмініструються з підконтрольних територій. Відтак змінилася специфіка їх наповнення. Звичайно, ми не вважаємо медіями новостворені пропагандистські ЗМІ, які мають «власкорів на місцях», доступ до місця подій, «героїв», «експертів» тощо. Наші видання, які залишаються проукраїнськими, натомість змушені посилатися на анонімні телеграм-канали, свідчення місцевих мешканців, а також передруки тих же пропагандистів.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

На лівобережжі окупанти влаштовують передвиборчу "показуху"

На лівобережній окупованій Херсонщині від учора почалися так звані "вибори" "президента рф". Хоча на самій росії голосування відбудеться за три тижні з 15 по 17 березня, на окупованих територіях росіяни почали раніше. Бо треба всіх об'їхати, щоб примусити ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Арсен Аваков повідомив про затримання Кирила Стремоусова за підозрою у нападі на прес-клуб

Арсен Аваков повідомив про затримання Кирила Стремоусова за підозрою у нападі на прес-клуб

Поліція затримала голову обласної організації Соціалістичної партії Кирила Стремоусова за підозрою в нападі на офіс газети «Новий день». Подія сталася вчора, 18 січня, у м. Херсон, під час прес-конференції одеських підприємців. У ході конфлікту невідомі розпилили сльозогінний газ і відкрили вогонь із пістолета. Про це сьогодні, 19 січня, повідомив міністр внутрішніх справ - повідомляє Департамент комунікації МВС України

«Зараз проводиться перевірка причетності затриманого до силового інциденту в прес-клубі газети "Новий день" – бійка, застосування травматичної зброї і сльозогінного газу. Йому оголошено про підозру у вчиненні протиправного діяння, передбаченого ст.296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України та буде прийнято рішення про запобіжний захід», - розповів міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков нагадав, що глава Соціалістичної партії Ілля Ківа оголосив про свою участь в президентських виборах і наголосив, що
це неприпустимий приклад виборчої активності. У таких випадках Нацполіція буде діяти жорстко у рамках закону.

«Виборча кампанія повинна проходити спокійно і мирно – без пострілів, сльозогінного газу та силових акцій! Ми будемо дуже жорстко припиняти будь-які спроби дестабілізації ситуації в країні та в будь-якому населеному пункті у цей особливий період для країни» - відзначив міністр внутрішніх справ.

Нагадаємо, що 18 січня під час проведення прес-конференції на тему зловживань посадових осіб під час організації міжміських пасажирських перевезень у прес-клубі "Нового Дня" сталася бійка між організаторами прес-конференції, які представляли одеські громадські організації, та невідомими особами й місцевими активістами. Під час бійки невідомі розпилили сльозогінний газ та відкрили вогонь з пістолета. Поліція підозрює, що вогонь з пістолета відкрив Кирило Стремоусов, який неоднарозово брав участь в акціях прямої дії. Сам Кирило заявляє, що він не стріляв й він  є постраждалим, бо саме проти нього був застосований газ. Журналісти, які були присутні на прес-конференції бачили, як Стремоусов також розпилював сльозогінний газ.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica