незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту. 
Захід проводиться в рамках проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України», що реалізований Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень. Партнером проекту в Херсонській області є ГО  «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння».

Динаміка результатів Херсонщини за період дослідження виглядає наступним чином:
 
З 2014 р. спостерігається стійка тенденція до збільшення Індексу з незначним зменшенням його у 2018 р. Найвище значення і найбільший приріст Індексу в Херсонській області були зафіксовані у 2019 році (ІЄЕП2019=0,3712), що дало змогу піднятися регіону на 6 місце серед всіх адміністративних областей України
Протягом досліджуваного періоду найбільш позитивний вплив на ІЄЕП Херсонської області мали показники Субіндексу інституційної підтримки євроінтеграційного поступу (СІП). Це, передусім: 2.4 (кількість проектів в рамках Європейського інструменту сусідства та інших доступних Україні програм ЄС, що реалізуються в регіоні відносно чисельності населення регіону) та 2.5 (питомий обсяг фінансування у рамках технічної допомоги ЄС у регіоні)

Помітно гірші результати за показником СТЕЗ – субіндексу торгівельно-економічних зв’язків. Фактори, що стримували динаміку ІЄЕП в Херсонській області, протягом всього досліджуваного періоду змінювалися. Здебільшого низькі позиції у рейтингу мала Херсонська область за показниками: 1.7 147 (частка експорту з регіону до ЄС), 1.8. (коефіцієнт зовнішньоторговельного обороту регіону з ЄС), 1.9 (індекс проникнення імпорту з ЄС).
Серед складових інституційної підтримки євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області  щорічно низькі рейтинги отримували показники 2.2 (рівень цільової інституційної підтримки економічних процесів євроінтеграції), 2.3 (індекс інформаційної підтримки економічного вектору європейської  інтеграції регіону).
Результати дослідження оприлюднено, на їх основі розроблено рекомендації, які направлені в Херсонську обласну державну адміністрацію.


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica