незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Конфлікт селян з орендарем в Татрбунарському районі. На допомогу прийшли юристи «АгроІнвесту»

Конфлікт селян з орендарем в Татрбунарському районі. На допомогу прийшли юристи «АгроІнвесту»

Пояснення представників орендаря щодо аргументації своїх дій не витримують жодної критики — термін дії договору вони рахують не з моменту його укладення, а з моменту його державної реєстрації, яка була проведена з запізненням в 2 і більше років. За зверненням селян, юристи Татарбунарського центру вторинних юридичних послуг взялися за врегулювання цього земельного конфлікту.

Така діяльність здійснюється в рамках партнерського проекту Херсонської обласної організації Комітету виборців України «Земельні права: консультування, правозахист та вирішення земельних конфліктів на півдні України», за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Агроінвест в Україні» (USAID). Одним з фокусів прикладення зусиль юристів в рамках такої ініціативи є саме попередження та врегулювання земельних конфліктів.

Про наявність вказаного земельного конфлікту стало відомо після звернення мешканки села Дмитрівка Татарбунарського району Д. за правовою допомогою у липні 2015 року. За словами клієнта, справа виглядає наступним чином. У 2008 році між нею та однією з агрофірм, що проводить свою господарську діяльність на території Татарбунарського району, було укладено договір оренди терміном на 7 років, і термін його дії закінчується у 2015 році. Жінка, як сторона договору, у березні 2015 року звернулася до суб'єкту господарювання з письмовою заявою і попередила, що у зв’язку із закінченням терміну дії договору, вона припиняє свої взаємовідносини та хоче користуватися належною їй землею на свій розсуд.

Заяву орендар отримав, але письмової відповіді в установлений законодавством місячний термін не надав. Заявник звернулася до орендаря повторно. І щоб ви думали - отримала відповідь, в якій рендар повідомив її про те, що відповідно до умов договору, його дія розпочинається після його державної реєстрації, яку орендар провів лише у 2010 році. Тобто 2 роки орендар користувався належної Д. землею, але законних для цього підстав не мав, оскільки договір зареєстровано не було. Зі слів представників орендаря, право на використання землі у нього виникло лише у 2010 році, і відповідно, термін договору закінчується у 2017 році.

Далі представники орендаря запропонували Д. звернутися до реєстраційної служби і вирішити питання щодо скасування реєстрації договору і лише після цього питання щодо подальшого використання сторонами земельної ділянки буде вирішено по суті. Але шановні орендаря мабуть забули, що реєстраційна служба розпочала свою діяльність лише 01 січня 2013 року, а окрім цього, дія договору розпочинається з моменту його підписання сторонами, а не з моменту його реєстрації через 2 роки. Тож виходить, що орендар міг не реєструвати договір до 2015 року, і зареєструвавши його у 2015 році, продовжив би його дію до 2022 року. А чи це відповідає законодавству України і чи не порушує право громадянина на володіння та розпоряджання своїм майном?

На погляд юристів Одеської обласної організації Комітету виборців України в м. Татарбунари, порушення земельних прав є і вони суттєві. За попередньою інформацією, селян з подібною проблемою нараховується в с. Дмитрівка ще досить багато. Наразі юристом Центру встановлюється точна кількість селян, що аналогічним чином потерпають від свавілля орендаря. Також розпочато переговори з орендарем, та проводяться консультації з відповідними органами державної влади щодо відновлення порушених прав жителів с. Дмитрівка та врегулювання цього земельного конфлікту.

Центрї юридичної допомоги - м. Татарбунари, Одеської області
Адреса: 68100, Одеська область, м. Татарбунари, вул. В.Тура, 48 (в приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції)
Тел.: (067)9689486, тел. р. (048)7164683 (юрист), 098-0869260 (менеджер)
E-mail: odesakvu@ukr.net (менеджер)
E-mail: artur.iatsevych@googlemail.com (юрист)
Графік роботи: Пн-Пт, 9.00-15.00 г., виїзди в села згідно графіка

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica