незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Перші земельні конфлікти на півдні України вже почали вирішуватись

Перші земельні конфлікти на півдні України вже почали вирішуватись

Досить цікавим, хоча й складним, є земельний конфлікт, виявлений Татарбунарським ЦВЮП (Одеська область).

Мешканка села Дмитрівка Татарбунарського району звернулась до юриста Центру з такою проблемою. У 2008 році між нею та однією з агрофірм, що проводить свою господарську діяльність на території району, було укладено договір оренди терміном на 7 років, і термін його дії закінчується у 2015 році. У березні 2015 року жінка звернулася до агрофірми з письмовою заявою і попередила, що у зв’язку із закінченням терміну дії договору, вона припиняє свої взаємовідносини та хоче користуватися належною їй землею на свій розсуд.

Заяву орендар отримав, але письмової відповіді в установлений законодавством місячний термін не надав. Тоді селянка звернулася до орендаря повторно. І отримала досить дивну відповідь. Орендар повідомив її про те, що відповідно до умов договору, його дія розпочинається після його державної реєстрації, яку орендар провів лише у 2010 році. Тобто 2 роки орендар користувався землею незаконно, оскільки договір зареєстровано не було.

Зі слів представників орендаря, право на використання землі у нього виникло лише у 2010 році, і відповідно, термін договору закінчується у 2017 році. Далі представники орендаря запропонували жінці звернутися до реєстраційної служби і вирішити питання щодо скасування реєстрації договору, і лише після цього питання щодо подальшого використання сторонами земельної ділянки буде вирішено по суті. Але реєстраційна служба розпочала свою діяльність лише 01 січня 2013 року, а окрім цього, дія договору розпочинається з моменту його підписання сторонами, а не з моменту його реєстрації через 2 роки. Тож виходить, що орендар міг не реєструвати договір до 2015 року, і зареєструвавши його у 2015 році, продовжив би його дію до 2022 року. А чи це відповідає законодавству України і чи не порушує право громадянина на володіння та розпоряджання своїм майном?

«На наш погляд порушення є і, стоячи на варті прав громадянина, ми вважаємо, що права нашої клієнтки суттєво порушені, - коментує юрист Татарбунарського центру, - а отже наш Центр буде протидіяти свавіллю та беззаконню з боку тих, хто вирішив, що все що вони роблять, зійде їм з рук. За попередньою інформацією, селян з подібною проблемою нараховується в с. Дмитрівка ще досить багато».

Наразі юристом Центру розпочато переговори з орендарем, та проводяться консультації з відповідними органами державної влади щодо відновлення порушених прав жителів с. Дмитрівка та врегулювання цього земельного конфлікту.

У Вознесенському ЦВЮП (Миколаївська область) виявлено 2 типових земельні конфлікти. Перший – на загальний двір і на частину земельної ділянки претендує дві сім’ї. Команда Центру прогнозує, що справа буде затяжна, так як планується скасування державних актів на землю.

Другий земельний конфлікт пов'язаний з органом державної реєстрації, який відмовив клієнтці, яка звернулася до ЦВЮП, у реєстрації прав на земельну ділянку.

«Підготовлені листи до управління юстиції, Держземагентства з вимогою роз’яснити на підставі чого відмовляють в державній реєстрації земельної ділянки», - повідомив юрист Вознесенського ЦВЮП.

Під час поїздок менеджера Херсонського ЦВЮП Олександра Мошнягула по сільських районах області теж були виявлені різні колективні та індивідуальні земельні конфлікти. За його словами, у результаті спілкування були досягнуті домовленості про допомогу юристів херсонського Центру у їх вирішенні.

Сподіваємось, безкоштовна правова допомога як на рівні консультацій, так і на рівні судових позовів у разі необхідності, допоможе нашим співвітчизникам відчувати себе більш захищеними та обізнаними щодо власних земельних прав. Програма ХОО КВУ реалізується за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Агроінвест в Україні» (USAID). 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica