незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Пенсіонер «грішив» на нову владу, доки не отримав юридичну допомогу

Пенсіонер «грішив» на нову владу, доки не отримав юридичну допомогу

Суворовським районним судом м.Херсона ще на початку 2013 року було видано судовий наказ про стягнення з нього заборгованості за житлово-комунальні послуги на користь ЖЕКу. Наказ було видано без виклику сторін , що допускається процесуальним законодавством. Але згідно норм того ж процесуального законодавства, після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надіслати його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням. У разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання (10 днів з дня отримання копії) судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред'явлення до виконання. І тільки після цього ЖЕК мав право вчиняти дії щодо стягнення коштів з пенсіонера.

Але у даному випадку суддя районного суду не став обмежувати себе нормами Цивільного процесуального кодексу і видав наказ стягувачеві для пред’явлення до виконання з відміткою про набрання чинності без надсилання його копії боржникові.

І, уявіть собі ситуацію, отримує пенсіонер в черговий раз пенсію у листопаді 2014 року, а до повної суми не вистачає 600 гривень. І трапляється це саме тоді, коли до влади приходить новий склад Верховної ради. Пенсіонер замість звернення до Управління пенсійного фонду поскаржився знайомим. А знайомі сказали йому, що це результат діяльності «нової влади». Так і ходив цей пенсіонер ображений на «нові владу» поки не потрапив до нашого Центру.

Юристами Центру було надано допомогу у вигляді надсилання письмових запитів до Управління пенсійного фонду та Державної виконавчої служби з відповідей на які було встановлено, що пенсію зменшено не було, але її частина йде на покриття боргу перед ЖЕКом за судовим наказом, виданим ще у 2013 році. Тоді юристами центру було надано допомогу у вигляді підготовки заяви до суду про скасування судового наказу.

Звичайно, тим же судом наказ було скасовано, але на момент скасування «старанні» державні виконавці вже встигли стягнути з пенсіонера близько 1200 гривень.

Звичайно, юристи нашого центру не кинули пенсіонера на півдороги і не обмежилися скасуванням судового наказу. Було додатково підготовано заяву до суду про поворот виконання рішення і стягнення з ЖЕКу на користь пенсіонера 1200 грн. На теперішній час цю заяву судом задоволено, а пенсіонер чекає перерахування 1200 гривень.

На перший погляд ця історія успішна аж двічі. Але уявіть собі, наскільки міцніші нерви були б у пенсіонера і наскільки менше роботи у юристів центру було б, якби в суді просто дотрималися букви Закону.

У Херсоні на базі Херсонської обласної організації Комітету виборців України діє Центр правової інформації та консультацій (ЦПІК), метою якого є правозахист малозабезпечених верств населення у м. Херсоні.

Координати Центру: 73036, м. Херсон - 36, Придніпровський спуск, 1, офіс 8, тел. для запису на прийом юриста: (0552) 344-426. Прийом громадян - у вівторок та четвер, з 9.00 до 16.00.

Автор: Александр Токаленко

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica