ОЦІНКА УЧАСНИКАМИ ОПИТУВАННЯ РОЗВИТКУ Е-УРЯДУВАННЯ
ОЦІНКА ЯКОСТІ ІНФОРМАЦІЇ
Відомості про керівництво та структуру органу влади
Більшість учасників опитування зійшлися у оцінці якості відомостей про керівництво та структуру органу влади, визначивши їх як достатньо інформативними від 5 до 10 балів.
Інформація про нормативні документи органу влади
Органи влади більш оптимістично оцінюють якість інформації про нормативні документи органу влади , визначивши її у більшості на рівні від 4до 10 балів, тоді як бізнес, науковці і громадськість оцінюють, у більшості, інформацію на рівні від 1до 8 балів.
Діяльність органу влади та його структурних підрозділів
Оцінка бізнесу, науковців та громадськості щодо якості інформації про діяльність органу влади та його підрозділів є відмінною від оцінки самої влади, і є більш песимістичною. Суспільство у більшості оцінює таку інформацію від 1до 5 балів, тоді як влада, у більшості, оцінює таку інформацію від 5 до 8 балів.
Інформація про адміністративні послуги
Усі учасники опитування, у своїй більшості, зійшлися у оцінці, що якість інформації про адміністративні послуги є критично недостатньою і оцінили її у більшості до 6 балів.
Інформація про цільові програми, які курує орган влади
Усі учасники опитування, у своїй більшості, зійшлися у оцінці, що якість інформації про цільові програми є критично недостатньою і оцінили її у більшості до 6 балів.
Оцінка важливості забезпечення окремих складових електронної участі громадян в урядуванні
Інтерактивні консультації з громадою при розробці місцевих програм розвитку. Інтерактивне підключення фахівців та експертів до розробки місцевих програм розвитку.
Бажання влади на інтерактивне спілкування з громадою та фахівцями при розробці місцевих програм є найменшим по зрівнянню з бажанням суспільства стати активним учасником такого процесу.
Інтерактивне голосування з проекту бюджету. Створення єдиного міського Інтернет ресурсу державних закупівель.
У більшості усі учасники зійшлися у оцінці необхідності створення міського інтернет ресурсу державних закупівель.
Щодо інтерактивного голосування з проекту бюджету оцінка влади є найменшою по зрівнянню з бажанням суспільства. Електронні звіти щодо виконання кожної міської програми з можливістю інтерактивної оцінки
Усі учасники опитування у більшості зійшлися в оцінці необхідності електронних звітів щодо формування і витрачання бюджету та виконання міських програм.
Інтерактивне голосування при прийнятті проектів місцевих програм. Інтерактивні консультації з формування бюджету
Бажання влади на інтерактивне голосування громадою місцевих програм та консультації з формування бюджету є найменшим по зрівнянню з бажанням суспільства стати активним учасником такого процесу.
Електронні щорічні звіти підрозділів органів місцевого врядування та обласної державної адміністрації про роботу з можливістю інтерактивної оцінки. Електронні щорічні звіти міського голови про роботу підрозділів органів місцевого врядування з можливістю інтерактивної оцінки
Бажання влади щодо звітів про свою діяльність є найменшим по зрівнянню з бажанням суспільства бачити такі звіти. Але різниця бажань не є критичною.
Електронні петиції до органів влади
Електронні слухання з важливих питань
Усі учасники опитування у більшості зійшлися у визнанні доцільності впровадження електронних петицій до органів влади та електронних слухань з важливих питань.
Оцінка -які інструменти інтерактивного спілкування з владою є найбільш зручними
Оцінка -які інструменти інтерактивного спілкування з владою є найбільш зручними
Громадськість вважає найменш зручним для себе інтерактивне спілкування через електронну пошту ,тоді як влада, бізнес, та науковці вважають такий спосіб зручним. Щодо спілкування через скайп – немає переважної думки.
Усі учасники опитування вважають зручним інтерактивне спілкування через соціальні мережі. Щодо спілкування на Форумі думки учасників збігаються у своїй більшості , але влада вбачає для себе такий спосіб менш зручним.
ПІДТВЕРДЖЕННІ ГІПОТЕЗИ
Експертне опитування підтвердило гіпотезу запиту суспільства на впровадження сучасних інструментів електронного урядування і всіма учасниками опитування у більшості понад 80% , в тому числі і владою надана висока оцінка від 7 до 10 балів щодо кожного інструменту електронного урядування, запропонованого у Анкетах опитування.
Експертне опитування показало, що:
-75% опитуваних представників місцевих органів влади вважають не системною роботу центральних органів влади по впровадженню електронного врядування
-25% опитуваних представників органів влади не мають нормативних документів щодо впровадження е-урядування, а 50% мають їх частково.
Попри це 87,5% опитаних представників органів влади готові реалізовувати сучасні інструменти електронного урядування і не мають критичних протиріч у запитах на них.
ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Для розвитку електронного урядування у місті необхідне СУСПІЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ
на інформацію та інструменти участі в електронному урядуванні через вироблення і узгодження сумісної між владою та суспільством СУСПІЛЬНОЇ КОНЦЕПЦІЇ розвитку електронного урядування у м.Херсоні.