незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Результати опитування громадської організації "Розвиток". Майже 90% чиновників готові реалізовувати електронне врядування

Результати опитування громадської організації "Розвиток". Майже 90% чиновників готові реалізовувати електронне врядування

ОЦІНКА УЧАСНИКАМИ ОПИТУВАННЯ РОЗВИТКУ Е-УРЯДУВАННЯ

ОЦІНКА ЯКОСТІ ІНФОРМАЦІЇ

Відомості про керівництво та структуру органу влади

Більшість учасників опитування зійшлися у оцінці якості відомостей про керівництво та структуру органу влади, визначивши їх як достатньо інформативними від 5 до 10 балів.

Інформація про нормативні документи органу влади

Органи влади більш оптимістично оцінюють якість інформації про нормативні документи органу влади , визначивши її у більшості на рівні від 4до 10 балів, тоді як бізнес, науковці і громадськість оцінюють, у більшості, інформацію на рівні від 1до 8 балів.

Діяльність органу влади та його структурних підрозділів

Оцінка бізнесу, науковців та громадськості щодо якості інформації про діяльність органу влади та його підрозділів є відмінною від оцінки самої влади, і є більш песимістичною. Суспільство у більшості оцінює таку інформацію від 1до 5 балів, тоді як влада, у більшості, оцінює таку інформацію від 5 до 8 балів.

Інформація про адміністративні послуги

Усі учасники опитування, у своїй більшості, зійшлися у оцінці, що якість інформації про адміністративні послуги є критично недостатньою і оцінили її у більшості до 6 балів.

Інформація про цільові програми, які курує орган влади

Усі учасники опитування, у своїй більшості, зійшлися у оцінці, що якість інформації про цільові програми є критично недостатньою і оцінили її у більшості до 6 балів.

Оцінка важливості забезпечення окремих складових електронної участі громадян в урядуванні

Інтерактивні консультації з громадою при розробці місцевих програм розвитку. Інтерактивне підключення фахівців та експертів до розробки місцевих програм розвитку.

Бажання влади на інтерактивне спілкування з громадою та фахівцями при розробці місцевих програм є найменшим по зрівнянню з бажанням суспільства стати активним учасником такого процесу. 

Інтерактивне голосування з проекту бюджету. Створення єдиного міського Інтернет ресурсу державних закупівель.

У більшості усі учасники зійшлися у оцінці необхідності створення міського інтернет ресурсу державних закупівель.

Щодо інтерактивного голосування з проекту бюджету оцінка влади є найменшою по зрівнянню з бажанням суспільства. Електронні звіти щодо виконання кожної міської програми з можливістю інтерактивної оцінки

Усі учасники опитування у більшості зійшлися в оцінці необхідності електронних звітів щодо формування і витрачання бюджету та виконання міських програм.

Інтерактивне голосування при прийнятті проектів місцевих програм. Інтерактивні консультації з формування бюджету

Бажання влади на інтерактивне голосування громадою місцевих програм та консультації з формування бюджету є найменшим по зрівнянню з бажанням суспільства стати активним учасником такого процесу.

Електронні щорічні звіти підрозділів органів місцевого врядування та обласної державної адміністрації про роботу з можливістю інтерактивної оцінки. Електронні щорічні звіти міського голови про роботу підрозділів органів місцевого врядування з можливістю інтерактивної оцінки

Бажання влади щодо звітів про свою діяльність є найменшим по зрівнянню з бажанням суспільства бачити такі звіти. Але різниця бажань не є критичною.

Електронні петиції до органів влади
Електронні слухання з важливих питань

Усі учасники опитування у більшості зійшлися у визнанні доцільності впровадження електронних петицій до органів влади та електронних слухань з важливих питань.

Оцінка -які інструменти інтерактивного спілкування з владою є найбільш зручними

Оцінка -які інструменти інтерактивного спілкування з владою є найбільш зручними

Громадськість вважає найменш зручним для себе інтерактивне спілкування через електронну пошту ,тоді як влада, бізнес, та науковці вважають такий спосіб зручним. Щодо спілкування через скайп – немає переважної думки.

Усі учасники опитування вважають зручним інтерактивне спілкування через соціальні мережі. Щодо спілкування на Форумі думки учасників збігаються у своїй більшості , але влада вбачає для себе такий спосіб менш зручним.

ПІДТВЕРДЖЕННІ ГІПОТЕЗИ

Експертне опитування підтвердило гіпотезу запиту суспільства на впровадження сучасних інструментів електронного урядування і всіма учасниками опитування у більшості понад 80% , в тому числі і владою надана висока оцінка від 7 до 10 балів щодо кожного інструменту електронного урядування, запропонованого у Анкетах опитування.

Експертне опитування показало, що: 
-75% опитуваних представників місцевих органів влади вважають не системною роботу центральних органів влади по впровадженню електронного врядування
-25% опитуваних представників органів влади не мають нормативних документів щодо впровадження е-урядування, а 50% мають їх частково.

Попри це 87,5% опитаних представників органів влади готові реалізовувати сучасні інструменти електронного урядування і не мають критичних протиріч у запитах на них.

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для розвитку електронного урядування у місті необхідне СУСПІЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ
на інформацію та інструменти участі в електронному урядуванні через вироблення і узгодження сумісної між владою та суспільством СУСПІЛЬНОЇ КОНЦЕПЦІЇ розвитку електронного урядування у м.Херсоні. 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica