незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейманов: Ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба тому що всі опиняться за ґратами

В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію.  Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Татарбунарський центр правової допомоги продовжує просвіту землевласників

Татарбунарський центр правової допомоги продовжує просвіту землевласників

26 червня 2014 року відповідно до щомісячного календаря заходів проекту «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта на півдні України», Татарбунарським центром вторинних юридичних послуг у селі Білолісся була проведена групова консультація з питань ефективної реалізації власниками земельних ділянок свого права власності, укладання договорів купівлі-продажу житлових будинків та земельних ділянок під будівництво, експлуатацію та обслуговування житлових будинків, врегулювання питань виготовлення технічної документації та житлові будинки та отримання вихідних даних для внесення в погосподарський облік сільської ради. 

У заході прийняло участь 14 жителів села, які під час консультації отримали інформацію з питань, що стосуються порядку підготовки на укладання попереднього договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, на якій він розміщений.

Окрім цього, селян турбували питання отримання якісного документу-витягу з погосподарського обліку та внесення до його ІІ розділу «Житловий будинок» інформації щодо площі будинку. Одному з землевласників було надано консультацію з питань порядку отримання у спадок житлового будинку та присадибної ділянки, окрім цього йому надана консультація з приводу звернення до відділу Держземагенства у Татарбунарському районі щодо отримання витягу із Земельного кадастру та подальших дій з питань звернення до реєстраційної служби районного управління юстиції.

Представник ТОВ «Татарбунарське районне БТІ та РОН» Сосна С.А. під час спілкування з селянами надав їм інформацію з питань порядку укладання договору на виготовлення технічної документації на житлові будинку, які знаходяться у їхньому користуванні. Зокрема, він розповів про те, як потрібно надавати інформацію про будівництво житлового будинку, що таке загальна та житлова площа, до яких споруд відносяться підсобні приміщення та таке інше.

В зверненнях за правовою допомогою декілька клієнтів підняли питання з приводу розділу присадибних земельних ділянок на земельну ділянку для будівництва житлового будинку; земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Проблема виникала в результаті звернення громадян до органів місцевого самоврядування (у даному випадку до міської ради) з приводу отримання дозволу на виготовлення проекту відводу земельної ділянки для будівництва житлового будинку. Оскільки будинок було побудовано та введено в експлуатацію у 1964 році, то земельна ділянка під ним була більша ніж 0,10 га – її площа становила 0,16 га. Мешканка міста Татарбунари В. звернулася до міської ради із заявою про виділення земельної ділянки площею 0,06 га, якою вона користувалася уже більше 50 років, але отримала відмову. Міська рада запропонувала їй взяти цю земельну ділянку в оренду як землю для забудови. Влада опирається на положення чинного земельного законодавства щодо розмежування земель, у даному випадку ці землі є такими, що повинні використовуватися для забудови, а не для ведення особистого селянського господарства. Водночас необхідно визнати й те, що ця земельна ділянка розташована на раніше виділеній громадянці В. земельній ділянці, вона нею користується більше 50 років і проблем у неї не було. Виникли вони лише в останній час. Окрім цього потрібно вказати і на той факт, що їй було запропоновано укласти договір оренди. Але договір є домовленістю сторін і він може бути укладений лише за згоди кожної з них. Громадянка В. відмовилася від укладання договору оренди вищевказаної ділянки, посилаючись на високу ціну оренди та відсутність у неї можливості обробляти її.

Проблема отримання у власність земельних ділянок в межах населених пунктів останнім часом набула широкого масштабу. Раніше питання виділення земельних ділянок під будівництво житлових будинків вирішувалося колгоспними землевпорядниками. Виділялися землі в межах населених пунктів у кожному окремому випадку і кожен раз по різному. Отже, одна особа отримувала 0,26 га, інша – 0,16 га. На теперішній час площа не відповідає вимогам земельного законодавства, а отже проблема виникла не з вини громадян. На практичному семінарі 12.06.2014 року його учасники, розуміючи її, пропонували звертатися до владних інстанцій з пропозицією вирішення питання щодо можливості отримання громадянами на законних підставах земельних ділянок, якими вони користуються досить тривалий час. Також зважаючи на ті обставини, що у більшості населених пунктів відсутні плани забудови, вирішувати це потрібно лише після затвердження таких планів. Але ж неможливо у цій ситуації відокремити земельну ділянку, до якої дістатися можливо лише шляхом проходу через подвір’я та присадибну ділянку, яка є у приватній власності особи. Таким чином порушується конституційне право на приватну власність та приватне життя, виникатимуть конфліктні ситуації. Враховуючи складність ситуації, учасники практичного семінару запропонували звернутися до органів влади з пропозицією вирішення врегулювання питання виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах земельної ділянки, якою особа користується з моменту її виділення та побудови на ній житлового будинку де б вона не була розташована.

12 червня для працівників сільських рад Татарбунарського району Одеської області під назвою “Взаємодія органів місцевого самоврядування та землевпорядних організацій з підготовки документів для виділення та передачі земельних ділянок”.

Метою проведення практичного семінару було ознайомити представників сільських рад з основними проблемами, котрі виникають при підготовці документів для виділення та передачі земельних ділянок в сільській місцевості, а також забезпечити координацію та співпрацю органів місцевого самоврядування з землевпорядними організаціями в цій сфері. Актуальність проведення такого заходу обумовлюється неналежним рівнем співпраці між землевпорядними організаціями та сільськими радами в питаннях виділення та передачі земельних ділянок в сільській місцевості, в результаті чого страждають прості землевласники.

В результаті проведення практичного семінару очікується досягнення більш професійного та якісного рівня взаємодії органів місцевого самоврядування та землевпорядних організацій в сфері підготовки документів для виділення та передачі земельних ділянок, досягнення більш ефективної реалізації власниками земельних ділянок свого права власності. По закінченні заходу представникам всіх сільських рад Татарбунарського району передані комплекти правових просвітницьких матеріалів, підготовлених ресурсно-інформаційним центром проекту “АгроІнвест”. Учасники заходу дійшли згоди на проведення наступного практичного круглого столу з питань діяльності виконавчих комітетів сільських рад по проведенню нотаріальних дій.

Татарбунарський центр вторинних юридичних послуг
м. Татарбунари Одеської області
Адреса: 68100, Одеська область, м. Татарбунари, вул. В.Тура, 48, каб. 4 (в приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції)
Запис за тел. (04844)32148, тел. м. (097)0785363

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica