незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Для просвіти селян Вознесенщини - безкоштовні виїзні консультації юристів

Для просвіти селян Вознесенщини - безкоштовні виїзні консультації юристів

Щоб вирішити правові проблеми простих селян в рамках проекту «Агроінвест», юристи Вознесенської міської громадської організації «Агентство економічного розвитку» виїжджають у села, щоб надати допомогу з оформлення права власності на землю та інших майнових питань. Такі виїзди вже відбуваються протягом трьох років і по сьогоднішній день до багатьох сіл та сільських рад Вознесенського району приїздить безкоштовна правова допомога. І вже більше тисячі осіб змогли поспілкуватися з працівниками, задати їм запитання та отримати безоплатну правову первину і вторинну допомогу.

8 вересня 2014 року наші юристи провели сільський схід – семінар, на якому були присутні більше сотні осіб. На заході обговорили новини законодавства, чого так потребують наші селяни та вислухали селян, що зверталися з найбільш болючішими проблеми - оформлення спадщини на земельні ділянки, отримання земельного паю з земель резерву, межові суперечки тощо. Щоб допомогти вирішити такі питання, юристи організації розробили типові позовні заяви, які вже стають у нагоді селянам.

Але, як виявилося, окрім типових звернень, виникають й особливі. Наприклад, с. Бузьке знаходиться на мальовничому березі р. Південний Буг, тому й консультації мали свою спрямованість. Зокрема, мешканці села занепокоєні забудовою прибережних захисних смуг, внаслідок чого вони навіть не можуть підійти до водойми. Тому юристи допомогли скласти колективну скаргу до Вознесенської міжрайонної природоохоронної прокуратури задля дотримання прав мешканців населеного пункту.

Як зазначають правозахисники, багато селян стикаються з проблемою неефективного розпорядження своїми земельними ділянками. В першу чергу, це стосується питання оренди землі. Хоча є чимало нормативних актів, які покликані захищати права селян при передачі землі в оренду, аналіз судової практики та звернень за правовою допомогою говорить про значні проблеми в цій сфері.

«Для мешканців сільської місцевості питання права власності на землю є особливо актуальним, - зазначає юрист Центру Бінько Сергій - Саме селяни найчастіше стикаються з проблемами реалізації цього права на практиці. І причиною є незнання людьми законодавства. На нашу думку, проведення виїзних консультацій, семінарів та інших заходів дасть змогу підвищити правову обізнаність жителів сіл Вознесенщини з питань оформлення і захисту прав на землю, інших майнових питань».

Виїзди в громади юристів показали, що селянам не вистачає фахової юридичної підтримки: консультацій, роз’яснень закону, допомоги в оформленні документів. Але позитивний досвід тих, хто вже отримав допомогу і вирішив своє питання, стає мотивацією для інших землевласників, які тепер також зможуть з гідністю відстояти свої права.

Вознесенський центр вторинних юридичних послуг
м. Вознесенськ, Миколаївської області
Адреса: Вознесенськ, ул. Пушкинская, 3, офис 35, 56500.
Запис за тел.: (05134) 3-22-50, 093-515-76-23 (менеджер), 099-7258849 (юрист)


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica