незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Татарбунари продовжують земельну просвіту: вже близько 200 громадян отримали допомогу

Татарбунари продовжують земельну просвіту: вже близько 200 громадян отримали допомогу

Починаючи з вересня 2012 року, на базі Центру права Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" в м. Татарбунари за сприяння Татарбунарського районного управління юстиції та фінансової допомоги Проекту USAID АгроІнвест, власникам земельних ділянок (паїв) надається безкоштовна первинна та вторинна правова допомога щодо земельних питань. Таку допомогу жителі Одеської області можуть отримати щодня у стаціонарній приймальні Ценру права в м. Татарбунари, яка розташована в приміщенні районного управління юстиції. Великий ефект дають виїзні прийоми громадян безпосередньо за місцем проживання, в приміщеннях сільських рад. На підвищення правової культури власників земельних ділянок (паїв) спрямовані актуальні правові консультації в ЗМІ та Інтернеті, підготовка та розповсюдження друкованої літератури, проведення освітніх заходів.

Реагуючи на зростаючий запит селян щодо отримання актуальної правової інформації, юристи почали активніше впроваджувати таку форму роботи як групові консультації. З початку року було проведено 7 групових консультації, участь в яких прийняло більше 70 жителів Татарбунарського району. Наприклад, дуже ефективним видався такий захід 26 червня 2014 року. Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», спільно з Татарбунарським районним управлінням юстиції та представниками ТОВ «Татарбунарське районне БТІ та РОН» у селі Білолісся проведена групова консультація з питань ефективної реалізації власниками земельних ділянок свого права власності, укладання договорів купівлі-продажу житлових будинків та земельних ділянок під будівництво, експлуатацію та обслуговування житлових будинків, врегулювання питань виготовлення технічної документації та житлові будинки та отримання вихідних даних для внесення в погосподарський облік сільської ради. У заході прийняло участь 14 жителів села, які під час консультації отримали інформацію з питань, що стосуються порядку підготовки на укладання попереднього договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, на якій він розміщений. Окрім цього, селян турбували питання отримання якісного документу-витягу з погосподарського обліку та внесення до його ІІ розділу «Житловий будинок» інформації щодо площі будинку. Громадянину П. було надано консультацію з питань порядку отримання у спадок житлового будинку та присадибної ділянки. Окрім цього йому надана консультація з приводу звернення до відділу Держземагенства у Татарбунарському районі щодо отримання витягу із Земельного кадастру та подальших дій з питань звернення до реєстраційної служби районного управління юстиції. Представник ТОВ «Татарбунарське районне БТІ та РОН» Сосна С.А. під час спілкування з селянами надав їм інформацію з питань порядку укладання договору на виготовлення технічної документації на житлові будинку, які знаходяться у їхньому користуванні. Зокрема, він розповів про те, як потрібно надавати інформацію про будівництво житлового будинку, що таке загальна та житлова площа, до яких споруд відносяться підсобні приміщення та таке інше.

Безперечно, значна частина звернень за правовою допомогою потребує підготовки документів до суду та представництва інтересів. З цими питаннями працює залучений адвокат Олександр Ковпак, протягом звітного періоду у 8 випадках надано вторинну правову допомогу з земельних питань.

Успішних справ за час роботи зібралося чимало. Так, до стаціонарної приймальні звернулася громадянка Д., мешканка міста Татарбунари, з питанням надання їй допомоги у вирішенні питання щодо визнання недійсними державних актів на земельні ділянки між нею та суміжним користувачем громадянкою С. З метою вирішення спору, адвокатом було підготовлено та направлено до Татарбунарського районного суду позовну заяву, яка була вирішена по суті і державні акти визнані недійсними. Інший випадок торкається надання практичної правової допомоги жителю міста Татарбунари у вирішенні питання визнання права власності на будинок за набувальною давністю. Адвокатом було підготовлено позовну заяву до Татарбунарського районного суду, в результаті її розгляду громадянин Л. поновив своє законне право на належне йому майно.

Одним з напрямків роботи є постійний моніторинг та обговорення актуальних земельних проблем як в середовищі фахівців, так і серед простих землевласників чи студентів. Останній такий захід відбувся 18 липня 2014 року - партнер Проекту USAID АгроІнвест Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” спільно з Татарбунарським районним управлінням юстиції провели практичний семінар для працівників сільських рад та юристів Татарбунарського району Одеської області під назвою “Надання первинної правової допомоги з земельних питань в місцевих громадах та проблеми нотаріального посвідчення договорів оренди земельних ділянок”.

Метою проведення практичного семінару було ознайомити представників сільських рад з можливостями для надання членам місцевих громад безоплатної правової допомоги з земельних питань з боку органів державної влади та місцевого самоврядування; описати основні проблеми нотаріального посвідчення договорів оренди та можливості їх вирішення; розкрити потенційні можливості та повноваження в цьому процесі органів місцевого самоврядування; забезпечити координацію та співпрацю органів державної влади, місцевого самоврядування, землевпорядних та правозахисних організацій в цій сфері. Актуальність проведення такого заходу обумовлюється значним запитом жителів невеликих місцевих громад на отримання якісної оперативної безоплатної первинної правової допомоги з усього комплексу земельних питань, а також необхідність відповідних роз’яснень з приводу орендних відносин щодо земельних ділянок.

В результаті проведення практичного семінару очікується досягнення більш професійного та якісного рівня надання безоплатної первинної правової допомоги на селі (зокрема по земельним питанням), активізація роботи органів місцевого самоврядування в цій сфері та загальна координація усіх зацікавлених сторін, а також досягнення більш ефективної реалізації та захисту власниками земельних ділянок свого права власності (зокрема, щодо орендних відносин). По закінченні заходу представникам всіх сільських рад Татарбунарського району передані комплекти правових просвітницьких матеріалів, підготовлених ресурсно-інформаційним центром проекту “АгроІнвест”. 

Татарбунарський центр вторинних юридичних послуг
м. Татарбунари Одеської області
Адреса: 68100, Одеська область, м. Татарбунари, вул. В.Тура, 48, каб. 4 (в приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції)
Запис за тел. (04844)32148, тел. м. (097)0785363

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica