незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Володимир Молчанов: "Європейська солідарність" зробила чверть кроку в бік своїх виборців

Володимир Молчанов: "Європейська солідарність" зробила чверть кроку в бік своїх виборців

Володимир Молчанов, політичний оглядача "ПХ"
Ми вже писали, що місцевий осередок партії "Європейська солідарність" визнав свої помилки та оголосив про кардинальне оновлення партійного складу, зміни підходів у кадровій політиці. Дивися за посиланням.

На думку політичного оглядача "ПХ" Володимира Молчанова, така заява партійного осередку - чверть кроку в правильному напрямку.

Далі - текст оглядача:

Щоб дійти цей перший крок, партія повинна:

1) відредагувати цю заяву, доповнивши її підписами людей, які залишились, і які зробили цю заяву. Щоб виборці бачили, чи за привабливим для принаймні прохідного бар'єру брендом, не затаїлися чергові конюнктурники і корупціонери.

2) І ще раз відредагувати цю заяву, бо розбігання номенклатури після поразки - то проблема партії, а проблема виборців - в іншому, в індивідуальному і груповому залученні сумнівних осіб, незалежно від того, блюдуть вони вірність бренду, чи ні. Потрібен аналіз діяльності фракцій БПП в облраді, Херсонській, Новокаховській і Каховській міськрадах, висуванців партії на посадах міських голів.

3) І втретє відредагувати цю заяву, намітивши основні кроки партії з виправлення помилок: нульову толерантність до франчайзингу; несприяння балотуванню посадово залежних осіб (керівників бюджетних установ і КП), та гуртове засудження подальшого працевлаштування на такі посади депутатів (якщо депутат - такий незамінний спеціаліст, хай складає мандат і влаштовується); біографічно-морально-ідеологічну перевірку претендентів на доброчесність, українськість і європейськість.

Це була решта 3/4 від першого кроку. А їх потрібно пройти багато. Зокрема не забувати, що вибори - місцеві, відтак потрібні реалістичні місцеві програми з прорахунком несприятливих сценаріїв зовнішнього впливу державної влади і власного потрапляння в опозицію; відходити від риторики власної богообраності і взагалі від порохоботських цькувань нещасних 73% (хоч і є за що, та це контрпродуктивно); уяснити, що навіть на патріотичному і антислугонародівському фланзі перетікання виборців не буде значним, через що без шкоди для свого і їх результатів можна налагоджувати партнерство з "Батьківщиною", а також залучати решту патріотичних партій, чиї шанси окремо сумнівні або відсутні; при цьому декларувати взаємоповагу і не ділитись на великих і малих, старших і молодших.

Головне: програми мають розроблятися з широким залученням громадськості, експертів, висвітленням у ЗМІ та в ФБ. І (це нормально) в кооперації з партіями - партнерами.

І з неприємного, але важливого: особливість виборчого кодексу дає шанси більшості кандидатів лише за умови ведення ними масованої агітації за себе особисто і фактично, підривної роботи проти своїх партайгеноссе, розміщених у верхніх щаблях регіональних та єдиного списків. Цього бажано уникнути - немає франшизи, є робота в команді на результат, хай і не власний. Відтак, фінансування застав і певною мірою агітації не повинно покладатись на кандидатів, інакше вони змушені будуть конкурувати всередині списків. Застави має сплатити партія. Після виборів, така застава, принаймні в обласну і херсонську міську ради, повернеться.

Десь так. Які думки причетних або небайдужих?

PS я не інсайдер і не претендую, просто останні події зробили мене з просто невдоволеного противсіха злобним, переконаним і махровим зеленофобом.


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica