незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Володимир Молчанов: "Європейська солідарність" зробила чверть кроку в бік своїх виборців

Володимир Молчанов: "Європейська солідарність" зробила чверть кроку в бік своїх виборців

Володимир Молчанов, політичний оглядача "ПХ"
Ми вже писали, що місцевий осередок партії "Європейська солідарність" визнав свої помилки та оголосив про кардинальне оновлення партійного складу, зміни підходів у кадровій політиці. Дивися за посиланням.

На думку політичного оглядача "ПХ" Володимира Молчанова, така заява партійного осередку - чверть кроку в правильному напрямку.

Далі - текст оглядача:

Щоб дійти цей перший крок, партія повинна:

1) відредагувати цю заяву, доповнивши її підписами людей, які залишились, і які зробили цю заяву. Щоб виборці бачили, чи за привабливим для принаймні прохідного бар'єру брендом, не затаїлися чергові конюнктурники і корупціонери.

2) І ще раз відредагувати цю заяву, бо розбігання номенклатури після поразки - то проблема партії, а проблема виборців - в іншому, в індивідуальному і груповому залученні сумнівних осіб, незалежно від того, блюдуть вони вірність бренду, чи ні. Потрібен аналіз діяльності фракцій БПП в облраді, Херсонській, Новокаховській і Каховській міськрадах, висуванців партії на посадах міських голів.

3) І втретє відредагувати цю заяву, намітивши основні кроки партії з виправлення помилок: нульову толерантність до франчайзингу; несприяння балотуванню посадово залежних осіб (керівників бюджетних установ і КП), та гуртове засудження подальшого працевлаштування на такі посади депутатів (якщо депутат - такий незамінний спеціаліст, хай складає мандат і влаштовується); біографічно-морально-ідеологічну перевірку претендентів на доброчесність, українськість і європейськість.

Це була решта 3/4 від першого кроку. А їх потрібно пройти багато. Зокрема не забувати, що вибори - місцеві, відтак потрібні реалістичні місцеві програми з прорахунком несприятливих сценаріїв зовнішнього впливу державної влади і власного потрапляння в опозицію; відходити від риторики власної богообраності і взагалі від порохоботських цькувань нещасних 73% (хоч і є за що, та це контрпродуктивно); уяснити, що навіть на патріотичному і антислугонародівському фланзі перетікання виборців не буде значним, через що без шкоди для свого і їх результатів можна налагоджувати партнерство з "Батьківщиною", а також залучати решту патріотичних партій, чиї шанси окремо сумнівні або відсутні; при цьому декларувати взаємоповагу і не ділитись на великих і малих, старших і молодших.

Головне: програми мають розроблятися з широким залученням громадськості, експертів, висвітленням у ЗМІ та в ФБ. І (це нормально) в кооперації з партіями - партнерами.

І з неприємного, але важливого: особливість виборчого кодексу дає шанси більшості кандидатів лише за умови ведення ними масованої агітації за себе особисто і фактично, підривної роботи проти своїх партайгеноссе, розміщених у верхніх щаблях регіональних та єдиного списків. Цього бажано уникнути - немає франшизи, є робота в команді на результат, хай і не власний. Відтак, фінансування застав і певною мірою агітації не повинно покладатись на кандидатів, інакше вони змушені будуть конкурувати всередині списків. Застави має сплатити партія. Після виборів, така застава, принаймні в обласну і херсонську міську ради, повернеться.

Десь так. Які думки причетних або небайдужих?

PS я не інсайдер і не претендую, просто останні події зробили мене з просто невдоволеного противсіха злобним, переконаним і махровим зеленофобом.


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica