Ми вже писали, що місцевий осередок партії "Європейська солідарність" визнав свої помилки та оголосив про кардинальне оновлення партійного складу, зміни підходів у кадровій політиці.
Дивися за посиланням.
На думку політичного оглядача "ПХ" Володимира Молчанова, така заява партійного осередку - чверть кроку в правильному напрямку.
Далі - текст оглядача:
Щоб дійти цей перший крок, партія повинна:
1) відредагувати цю заяву, доповнивши її підписами людей, які залишились, і які зробили цю заяву. Щоб виборці бачили, чи за привабливим для принаймні прохідного бар'єру брендом, не затаїлися чергові конюнктурники і корупціонери.
2) І ще раз відредагувати цю заяву, бо розбігання номенклатури після поразки - то проблема партії, а проблема виборців - в іншому, в індивідуальному і груповому залученні сумнівних осіб, незалежно від того, блюдуть вони вірність бренду, чи ні. Потрібен аналіз діяльності фракцій БПП в облраді, Херсонській, Новокаховській і Каховській міськрадах, висуванців партії на посадах міських голів.
3) І втретє відредагувати цю заяву, намітивши основні кроки партії з виправлення помилок: нульову толерантність до франчайзингу; несприяння балотуванню посадово залежних осіб (керівників бюджетних установ і КП), та гуртове засудження подальшого працевлаштування на такі посади депутатів (якщо депутат - такий незамінний спеціаліст, хай складає мандат і влаштовується); біографічно-морально-ідеологічну перевірку претендентів на доброчесність, українськість і європейськість.
Це була решта 3/4 від першого кроку. А їх потрібно пройти багато. Зокрема не забувати, що вибори - місцеві, відтак потрібні реалістичні місцеві програми з прорахунком несприятливих сценаріїв зовнішнього впливу державної влади і власного потрапляння в опозицію; відходити від риторики власної богообраності і взагалі від порохоботських цькувань нещасних 73% (хоч і є за що, та це контрпродуктивно); уяснити, що навіть на патріотичному і антислугонародівському фланзі перетікання виборців не буде значним, через що без шкоди для свого і їх результатів можна налагоджувати партнерство з "Батьківщиною", а також залучати решту патріотичних партій, чиї шанси окремо сумнівні або відсутні; при цьому декларувати взаємоповагу і не ділитись на великих і малих, старших і молодших.
Головне: програми мають розроблятися з широким залученням громадськості, експертів, висвітленням у ЗМІ та в ФБ. І (це нормально) в кооперації з партіями - партнерами.
І з неприємного, але важливого: особливість виборчого кодексу дає шанси більшості кандидатів лише за умови ведення ними масованої агітації за себе особисто і фактично, підривної роботи проти своїх партайгеноссе, розміщених у верхніх щаблях регіональних та єдиного списків. Цього бажано уникнути - немає франшизи, є робота в команді на результат, хай і не власний. Відтак, фінансування застав і певною мірою агітації не повинно покладатись на кандидатів, інакше вони змушені будуть конкурувати всередині списків. Застави має сплатити партія. Після виборів, така застава, принаймні в обласну і херсонську міську ради, повернеться.
Десь так. Які думки причетних або небайдужих?
PS я не інсайдер і не претендую, просто останні події зробили мене з просто невдоволеного противсіха злобним, переконаним і махровим зеленофобом.