незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Колишні політичні в'язні Кремля закликали до продовження боротьби за Крим

Колишні політичні в'язні Кремля закликали до продовження боротьби за Крим

Крим це Україна
За участі колишніх політичних в’язнів 4-го березня у Херсоні обговорювали питання деокупації півострова та адаптації внутрішньо переміщених осіб в області - повідомляє "UA Херсон"

На зустріч запросили, розказує ведучий заходу Дементій Білий, чотирьох колишніх політв’язнів – Миколу Семену, Олексія Сизоновича, Миколу Карпюка та Едема Бекірова:
“Ми знаємо, що був підписаний указ День спротиву, День пам’яті героїв Криму. Сьогодні (4-го березня-ред.) у нас були знаменні учасники – це політв’язні Кремля, представники внутрішньо переміщених осіб, блогери, представники влади. Ми побачили проблему Криму з різних боків. З боку безпосередніх учасників спротиву, з боку політв’язнів, з боку влади, яка допомагає вирішувати соціальні, медичні проблеми наших вимушено переміщених осіб”.

Микола Семена, політв’язень (2017-2020 рр.), кримський журналіст, говорить, що для прискорення деокупації Криму необхідно на міжнародному рівні підвищувати значення Будапештського меморандуму. Його треба підняти на рівень ООН, ОБСЄ та всіх міжнародних судів. А ще, говорить Микола Семена, залучати і інші країни, які дружні до України і не визнають анексію Криму:


“Процес деокупації Криму – це невідворотній процес, який рано чи пізно відбудеться. Наше завдання сьогодні прискорювати його по можливості. По-перше необхідно цей процес осмислювати на всіх нарадах і зібраннях інтелектуалів, активістів в міжнародних організаціях треба обговорювати шляхи повернення. По друге, я вважаю, чинником має бути міжнародний тиск на агресора. Цей тиск має збільшуватися поки він не стане для неї неприйнятним. Та ще маємо підвищувати значення Будапештського меморандуму”.

Колишній політв’язень Микола Карпюк каже, що в Україні розпочався цікавий процес. Називає його “Зміна поколінь в політиці і в державі”. Додає, перемога буде за українцями:

“Ми в цій війні переможемо. Я в цьому впевнений. треба зрозуміти, що будь яка система, побудована на брехні, вона рано чи пізно розвалиться”.

Едем Бекіров - активний учасник кримськотатарського руху. Звинувачений окупаційною владою у незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні та носінні боєприпасів, вчиненому групою осіб за попередньою змовою. Едема Бекірова, попри інвалідність І групи та загострення хвороб, тримали під вартою з 12-го грудня 2018-го р. по 27-е серпня 2019-го р.:

“Це питання, яке було в 16-му році , що Крим буде кримськотатарською автономною республікою так до кінця не довели. Президент не підписав його. Сьогодні є така можливість у нового Президента, які я , думаю, що підпише ці папери і Крим буде кримськотатарською автономною республікою. По-друге – кримських татар признають корінним населенням Криму. І тоді всі питання стануть на місця”.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica