незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Херсоні представили план «Армії гідності»

У Херсоні представили план «Армії гідності»

На сьогоднішній день вже працює низка громадських приймалень по регіонам, де щодня знаходяться кваліфіковані юристи, які надають безкоштовні консультації. Подібна приймальня вже працює у місті Херсон.

Сьогодні в рамках проекту «Армія гідності» розроблено план згідно якого створюватимуться гідні умови в українській армії. Цей план розроблено на основі використання досвіду Республіки Хорватія (країна, яка пережила зовнішню агресію та подолала ті ж самі проблеми, які є сьогодні в Україні).

План «Армії гідності» складається з наступних 10 пунктів:

1. Забезпечення бійцям на передовій гідних умов перебування на службі.
2. Ухвалення Закону про права захисників України та членів їхніх родин, проект якого розроблено нашим рухом.
3. Створення єдиного реєстру воїнів АТО, які захищають або захищали Україну.
4. Отримання ветеранами АТО гідної компенсації.
5. Створення Міністерства у справах ветеранів АТО. Створення центрального органу державної влади, який всебічно опікуватиметься вирішенням проблем ветеранів АТО (на кшталт Ministarstva branitelja у Хорватії).
6. Можливість отримати освіту родинам. Заснування стипендій для навчання дітей, чиї батьки загинули, або втратили працездатність в результаті боротьби з терористами і сепаратистами на сході України.
7. Заснування програми забезпечення робочими місцями і професійної перепідготовки воїнів АТО. Гарантія роботи в державних установах.
8. Розробка та втілення Національної програми психологічно-соціальної та медичної допомоги воїнам АТО, їхньої реінтеграції в українське суспільство, створення Національного та Регіональних центрів психологічно-соціальної допомоги, Національного центру психологічної травми.
9. Розробка та втілення Національної програми пошуку пропалих безвісти.
10. Унеможливлення уникнення люстрації через статус УБД. Внесення поправок в діюче законодавство з метою унеможливлення уникнення люстрації особами, які отримали статус Учасника бойових дій. Чиновники не зможуть уникати люстрації через статус УБД.

«Армія гідності повинна стати нормою для України! Тому ми будемо наполягати на її реформуванні, щоб повністю змінити систему військового керівництва, підготовки бійців, перейти на контрактну службу та створити резервну армію! Державна армія повинна бути дієздатною, вмотивованою, озброєною, одягненою, ситою і оплаченою!», - зазначає керівник проекту «Армія Гідності» Тарас Костанчук.

Також під час прес-конференції був представлений координатор проекту «Армія Гідності» в Херсонській області – Андрій Добравський.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica