незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Статус міста обласного значення у Голій Пристані потрібно скасувати - думка депутата

Статус міста обласного значення у Голій Пристані потрібно скасувати - думка депутата

Проаналізувавши бюджет міста Гола Пристань до відокремлення від району і після, Голопристанська районна державна адміністрація на чолі з Юрієм Терлецьким стверджує, що наша держава у 2014 році витратила на утримання дотаційного містечка з чисельністю населення в 15 тисяч громадян на 29 мільйонів гривень більше ніж торік. Чи не завелика розкіш?! І це у той час, коли державі на соціальні потреби населення України катастрофічно не вистачає коштів.

Ще минулого року чисельність працівників міськвиконкому не перевищувала 31 особу, а нині, в тяжкий для нашої держави рік, чиновницький апарат Голопристанського міськвиконкому розширився до 85 одиниць і витрачається на утримання чиновників маленького дотаційного містечка на 7 з лишнім мільйонів гривень більше, ніж торік. Прошу, щоб запримітили, що не бюджетоутворюючі підприємства створює міськвиконком, а роздмухує бюрократичний апарат.

Ось один з прикладів такої «перебудови»: над міським Палацом культури та маленькою бібліотекою на острові Білогрудім створили ще й надбудову, над начальством начальство – відділ культури з фондом заробітної платні з державного бюджету у 280,0 тисяч гривень. Зазначимо, що у міському так званому Палаці культури гурткова робота відсутня взагалі. Жодного колективу художньої самодіяльності ніколи не було і скоріше за все ще довго не буде. А навіщо?!. Завжди на всіх культурно-масових заходах міськвиконкому, включаючи і «розкручені» фестивалі "Купальські зорі" та "Український кавун - солодке диво", використовувався творчий потенціал аматорських колективів та окремих виконавців Голопристанського районного Будинку культури, Голопристанського районного Будинку дитячої та юнацької творчості та Голопристанської районної дитячої школи мистецтв, або ж сільських закладів культури Голопристанщини.

Зазначеним рішенням Верховної Ради України і незрозумілою поведінкою по відношенню  до власних діточок Голопристанської міської ради нищиться мережа закладів позашкільної освіти Голопристанщини.

Починаючи з квітня поточного року керівництво Голопристанської районної ради та Голопристанської районної державної адміністрації проводять узгоджувальні зустрічі, наради та листування з Голопристанським міським головою Анатолієм Петровичем Негрою та його уповноваженими особами. Але питання щодо фінансування послуг для понад 340 дітей міста Гола Пристань, які здобувають початкову мистецьку освіту у Голопристанській районній дитячій школі мистецтв, так і не вирішено. Не вирішено питання щодо дітей міста, які отримують послуги в інших 6 районних позашкільних закладах. Цього року понад 5 мільйонів гривень було фактично витрачено з районного бюджету на послуги дітям міста Гола Пристань. А дотацію на них, як і на інших жителів міста, тепер окремо отримує і успішно витрачає Голопристанський міський голова на інші потреби.

Численні звернення батьківського комітету Голопристанської районної дитячої школи мистецтв, федерацій веслувальників та боксерів залишились непочутими. Надісланий Голопристанською районною радою Голопристанській міській раді протокол розбіжностей, де запропоновано співфінансування позашкільників по фактичних витратах на утримання відповідної кількості учнів – дітей міста. Голопристанський міськвиконком відмовив у підписанні даного документу.

І надалі Анатолій Петрович Негра залишається байдужим до думок жителів міста, яким керує. Його мрія про місто обласного значення здійснилася, адже це збільшило його особисту та його поплічників заробітну платню в рази. Хоча віднесення міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення безпосередньо стосується адміністративно-територіального устрою Херсонської області, Голопристанського району та самого міста Гола Пристань. Тому перед прийняттям такого доленосного рішення мало б бути обов'язково організовано і проведено загальні збори громадян з прийняттям відповідних рішень. Але загальні збори громадян з даного питання не проводилися, а отже не була  врахована думка більшості жителів громади міста, що суперечить чинному законодавству України.
Отже, керуючись статтею 47 Закону України "Про місцеве самоврядування" 11 грудня 2014 року на 44 сесії депутатами Голопристанської районної ради VI скликання прийнято рішення про необхідність внести клопотання до Херсонської обласної ради, Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України по питанню ініціювання скасування Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2013 року №273-VII "Про віднесення міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення". Вірю, що здоровий глузд переможе.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica