незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейменов: В Україні завершується підготовка унікального Календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу


Керівник Кримськотатарського центру "Куреш" Ібрагім Сулеймановим, розповів про загрозливі тенденції з асиміляцією кримськотатарського народу, яке здійснює російський окупаційний режим. Про нові ініціативи "Курешу", зокрема, про Календар пам'ятних дат кримськотатарського народу та про ініціативи в перейменуванні херсонських вулиць.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Проведення групових консультацій в Татарбунарському районі стало ефективною формою просвіти в сфері земельних прав

Проведення групових консультацій в Татарбунарському районі стало ефективною формою просвіти в сфері земельних прав

Починаючи з вересня 2012 року, на базі Центру права Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" в м. Татарбунари, за сприяння Татарбунарського районного управління юстиції та фінансової допомоги Проекту USAID АгроІнвест, власникам земельних ділянок (паїв) надається безкоштовна первинна та вторинна правова допомога щодо земельних питань. Таку допомогу жителі Одеської області можуть отримати щодня у стаціонарній приймальні Ценру права в м. Татарбунари, яка розташована в приміщенні районного управління юстиції. Великий ефект дають виїзні прийоми громадян безпосередньо за місцем проживання, в приміщеннях сільських рад. На підвищення правової культури власників земельних ділянок (паїв) спрямовані актуальні правові консультації в ЗМІ та Інтернеті, підготовка та розповсюдження друкованої літератури, проведення освітніх заходів.

Реагуючи на зростаючий запит селян щодо отримання актуальної правової інформації, юристи почали активніше впроваджувати таку форму роботи, як групові консультації. З початку 2014 року, в селах Татарбунарського району було проведено 10 групових консультації, участь в яких прийняло більше 110 жителів Татарбунарського району. В процесі обговорення на групових консультаціях від представників органів місцевого самоврядування були озвучені пропозиції щодо внесення в діюче законодавство норми, якою органам місцевого самоврядування було би надано право проводити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Одна з учасниць таких консультацій запропонувала розглянути питання щодо створення мобільних груп працівників реєстраційної служби, які могли би проводити реєстрацію у віддалених населених пунктах району. Зауваживши, що для таких груп необхідно створити усі умови, які б надали членам цих груп надавати якісні послуги з реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Протягом серпня 2014 року було організовано та проведено 3 групових консультації, участь в яких прийняло 37 жителів Татарбунарського району. Так, 07.08.2014 року в селі Трапівка на консультацію зібралося 12 жителів села. Тема — отримання відповідних правовстановлюючих документів на земельні ділянки, правильність підготовки та укладання договорів оренди земельних ділянок та проведення розрахунків орендарів з орендодавцями, оформлення присадибних земельних ділянок, їх оцінка та продаж. Присутній на заході адвокат Ковпак О.В. надав учасникам заходу інформацію щодо оформлення права власності на земельні ділянки та шляхів вирішення тих проблем, які виникають у процесі цього. Він навів приклади безвідповідального відношення до підготовки та видання документів посадовцями органів місцевого самоврядування і тих наслідках які можуть наступити для кожної зі сторін. Трапівський сільський голова Шевченко Л.Д., висловила думку щодо внесення в діюче законодавство норми, якою органам місцевого самоврядування було би надано право проводити державну реєстрацію договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. ЇЇ пропозиція була гаряче підтримана присутніми. На жаль економічна ситуація на цей час не надає такої можливості, оскільки для цього потрібно відповідні кошти, обладнання та спеціалісти, які на превеликий жаль відсутні. Але незважаючи на все це таке рішення потрібно приймати і це надасть можливість громадянам - мешканцям сіл, отримувати якісні адміністративні послуги, розвантажить реєстраційну службу і скоротить витрати селян при вирішення цього питання.

Татарбунарський центр вторинних юридичних послуг
м. Татарбунари Одеської області
Адреса: 68100, Одеська область, м. Татарбунари, вул. В.Тура, 48, каб. 4 (в приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції)
Запис за тел. (04844)32148, тел. м. (097)0785363

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica