» » Без штампу в паспорті маєш право на спадщину в четверту чергу…

Без штампу в паспорті маєш право на спадщину в четверту чергу…

Після смерті чоловіка відкрилася спадщина на земельну ділянку, розташовану в селі Семенівна. У жінки не було сумніві, що землю успадкує саме вона. Та, на превелике здивування Катерини Лимаренко, нотаріус відмовив їй в оформленні спадщини на земельну ділянку. Тоді вона звернулася до Каховського центру вторинних юридичних послуг, що функціонує в рамках проекту «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта». Юрист Центру уважно вислухав її історію та пояснив жінці, що згідно закону існують спадкоємці першої, другої та третьої черги.

Катерина Лимаренко відповідно до ст.1264 ЦК України має право на спадкування за законом у четверту чергу.

Встановлення юридичного факту її проживання однією сім’єю зі спадкодавцем не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини має значення для належного оформлення права на спадщину та одержання свідоцтва про право на спадщину.

У ствердження факту її проживання однією сім’єю зі Спадкодавцем без реєстрації шлюбу є їхні сімейні фотографії.

Також факт її проживання в квартир однією сім’єю зі Спадкодавцем з вересня 2006 року до 20.01.2013 року без реєстрації шлюбу можуть підтвердити свідки.

В зв’язку з тим, що іншим шляхом установити даний факт неможливо, то з даною заявою необхідно звернутися до суду.

Юристом центру підготовлена заява про встановлення факту проживання однією сім’єю  чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.

Так, жінка не тільки отримала вичерпну консультацію стосовно своєї проблеми, а й дізналася, що згідно закону існують спадкоємці першої, другої та третьої черги.

Ця історія є яскравим прикладом і консультування, і правозахисту, і просвіти (саме так називається проект, в рамках якого діє Центр). Сподіваємося, що робота вцьому напрямку поступово призведе до просвіти не тільки окремих громадян, а й всього українського сільського населення. 

Каховський центр вторинних юридичних послуг 
м. Каховка, Херсонської області
КАХОВКА    Кірова, 2А, 1-й поверх, к.2
Запис за тел.: 095-3053932 (юрист), 099-0470446 (менеджер)

Нагадаємо, що на Півдні України функціонує програма ХОО КВУ та партнерів з Херсонської, Миколаївської та Одеської областей «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта на півдні України». В рамках проекту функціонують 4 Центри юридичних послуг – Херсонський, Каховський (Херсонська область), Вознесенський (Миколаївська область), Татарбунарський (Одеська область). Юридична допомога  надається безкоштовно сільським та міським жителям з земельних питань. Програма ХОО КВУ реалізується за підтримки  Проекту міжнародної технічної допомоги «Агроінвест в Україні»  (USAID).  

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый