незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Без штампу в паспорті маєш право на спадщину в четверту чергу…

Без штампу в паспорті маєш право на спадщину в четверту чергу…

Після смерті чоловіка відкрилася спадщина на земельну ділянку, розташовану в селі Семенівна. У жінки не було сумніві, що землю успадкує саме вона. Та, на превелике здивування Катерини Лимаренко, нотаріус відмовив їй в оформленні спадщини на земельну ділянку. Тоді вона звернулася до Каховського центру вторинних юридичних послуг, що функціонує в рамках проекту «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта». Юрист Центру уважно вислухав її історію та пояснив жінці, що згідно закону існують спадкоємці першої, другої та третьої черги.

Катерина Лимаренко відповідно до ст.1264 ЦК України має право на спадкування за законом у четверту чергу.

Встановлення юридичного факту її проживання однією сім’єю зі спадкодавцем не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини має значення для належного оформлення права на спадщину та одержання свідоцтва про право на спадщину.

У ствердження факту її проживання однією сім’єю зі Спадкодавцем без реєстрації шлюбу є їхні сімейні фотографії.

Також факт її проживання в квартир однією сім’єю зі Спадкодавцем з вересня 2006 року до 20.01.2013 року без реєстрації шлюбу можуть підтвердити свідки.

В зв’язку з тим, що іншим шляхом установити даний факт неможливо, то з даною заявою необхідно звернутися до суду.

Юристом центру підготовлена заява про встановлення факту проживання однією сім’єю  чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.

Так, жінка не тільки отримала вичерпну консультацію стосовно своєї проблеми, а й дізналася, що згідно закону існують спадкоємці першої, другої та третьої черги.

Ця історія є яскравим прикладом і консультування, і правозахисту, і просвіти (саме так називається проект, в рамках якого діє Центр). Сподіваємося, що робота вцьому напрямку поступово призведе до просвіти не тільки окремих громадян, а й всього українського сільського населення. 

Каховський центр вторинних юридичних послуг 
м. Каховка, Херсонської області
КАХОВКА    Кірова, 2А, 1-й поверх, к.2
Запис за тел.: 095-3053932 (юрист), 099-0470446 (менеджер)

Нагадаємо, що на Півдні України функціонує програма ХОО КВУ та партнерів з Херсонської, Миколаївської та Одеської областей «Земельні права: консультування, правозахист та яскрава просвіта на півдні України». В рамках проекту функціонують 4 Центри юридичних послуг – Херсонський, Каховський (Херсонська область), Вознесенський (Миколаївська область), Татарбунарський (Одеська область). Юридична допомога  надається безкоштовно сільським та міським жителям з земельних питань. Програма ХОО КВУ реалізується за підтримки  Проекту міжнародної технічної допомоги «Агроінвест в Україні»  (USAID).  

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica