незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » Довгий слід радянської брехні

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно.
Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах сталінських репресій. Звичайною практикою була видача родичам підроблених довідок про смерть із вигаданими причинами.
Людину розстріляли у 1937 - 1939 рр, а родичам через двадцать років видавали довідку, що людина померла у сорокових роках у таборах від якоїсь хвороби.
Потім, вже у дев'яності, говорили правду. Й у багатьох нащадків репресованих зберігаються дві довідки про загибель їх близьких. Правдива та брехлива.
Але й у двадцять першому сторіччі багато з нас ведуться на давню радянську брехню.
Днями в книгарні мені потрапила в руки книга із опублікованими щоденниками Сергія Єфремова. (Єфремов Сергій Олександрович. Щоденники (1895 - 1896 рр), Про дні минулі. Спогади (1876 - 1907). Київ, видавництво "Темпора", 2011 рік).
 Книга була підготовлена до видання поважними науковими установами - інститутом рукописів НБУ ім. Вернадського та інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського.
В примітках про відомого українського поета Миколу Чернявського, який другу частину свого  життя прожив у Херсоні, київські науковці помилково вказали дату смерті поета 1946 рік. Саме цю брехливу дату колись записали у КДБ.
Вже у дев'яностих роках наші краєзнавці дізналися, що Миколу Федоровича розстріляли у січні 1938 року у херсонській тюрмі. Про це вже неодноразово писалося й в книжках, й статтях. Проводилися наукові конференції з життя поета.
Але, як бачимо, чомусь стара радянська брехня знову спливає. На цей раз в поважних наукових виданнях.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica