незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » Довгий слід радянської брехні

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно.
Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах сталінських репресій. Звичайною практикою була видача родичам підроблених довідок про смерть із вигаданими причинами.
Людину розстріляли у 1937 - 1939 рр, а родичам через двадцать років видавали довідку, що людина померла у сорокових роках у таборах від якоїсь хвороби.
Потім, вже у дев'яності, говорили правду. Й у багатьох нащадків репресованих зберігаються дві довідки про загибель їх близьких. Правдива та брехлива.
Але й у двадцять першому сторіччі багато з нас ведуться на давню радянську брехню.
Днями в книгарні мені потрапила в руки книга із опублікованими щоденниками Сергія Єфремова. (Єфремов Сергій Олександрович. Щоденники (1895 - 1896 рр), Про дні минулі. Спогади (1876 - 1907). Київ, видавництво "Темпора", 2011 рік).
 Книга була підготовлена до видання поважними науковими установами - інститутом рукописів НБУ ім. Вернадського та інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського.
В примітках про відомого українського поета Миколу Чернявського, який другу частину свого  життя прожив у Херсоні, київські науковці помилково вказали дату смерті поета 1946 рік. Саме цю брехливу дату колись записали у КДБ.
Вже у дев'яностих роках наші краєзнавці дізналися, що Миколу Федоровича розстріляли у січні 1938 року у херсонській тюрмі. Про це вже неодноразово писалося й в книжках, й статтях. Проводилися наукові конференції з життя поета.
Але, як бачимо, чомусь стара радянська брехня знову спливає. На цей раз в поважних наукових виданнях.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica