незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » На лівобережжі окупанти влаштовують передвиборчу "показуху"

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

На лівобережжі окупанти влаштовують передвиборчу "показуху"


Спробував знайти відповідник російському слову "подобострастіє".
Гугл-перекладач підказує слово "улесливе". Насправді, ні. Не підходить.
"Подобострастіє" російською: "льстивое угодничество", "раболепие", "покорность", "низкопоклонство".
Це мені здається, геть інше, ніж українське  "улесливість".
Це я намагаюся для себе класифікувати виборчі відеорозповіді мешканців окупованих територій Херсонщини. Зараз московські пропагандисти дуже багато оприлюднюють в мережі подібні відео. Бо прийшов їх час: на росії почалися "вибори".
Й окупанти примушують наших херсонців брати в них участь.
Вибори в мордорі не те, що в Україні. У нас - це сварки, завзята агітація, боротьба, підкуп, іноді фальшування та боротьба з фальшуванням.
На росії  зовсім інше. Це дуже помітно на окупованих територіях. Це не вибори, це скоріше "присягання" на вірність московському царю.
Підданим треба публічно  заявити  про свою лояльність. Не ти обираєш, а ти демонструєш покірність.
До тебе додому чи на роботу  приїжджають місцеві жіночки з маленькими прозорими сумками для зберігання "бюлетенів". Або  кличуть на площу у центр села.
Ти повинен заповнити "бюлетень" та іноді сказати щось "подобострастноє" на відео.
Й люди відкривають двері або йдуть до кабінета начальника,  або приходять у центр села та заповнюють ті "бюлетені" та вимушені щось говорити.
Вони говорять однотипне. Про те, що вибори це "свято". Що вони "щасливі", що "росія їх забрала до себе" (немовби вони якийсь предмет).
 Одна жіночка сказала, що хоче ще "пожити", а потім сама себе підправила "щасливо пожити".
 Багато хто говорить про "світло майбутнє", куди вони тепер всі йдуть.
Й всі обов'язково згадують про "дороги", які вже набудувала росія на окупованих територіях. А Україна дороги не будувала зовсім - додають херсонці у своїх виступах.
(Ми ж всі ще пам'ятаємо, що за останні два роки перед війною у нас будували ті дороги, що ненормальні?  Тому теза про "дороги" у цих "виступах" звичайних херсонців звучить особливо дивно и сприймається як таємний сигнал у зовнішній світ: "нас примушують це говорити").
 Говорять херсонці  й про те, що діти нарешті ходять до шкіл та дитячих садків. Не те, що при Україні (зрозуміло, що при України діти до шкіл та дитячих садків не ходили).
Не забувають згадати про пенсії та зарплати. Про ціни, ясна річ, мовчать.
 На сорок секунд скажеш не багато.
Й виходить така обов'язкова структура "виступу":
1.  "свято", "світле майбутнє", "дякуємо, що забрали до себе",
2.  "дороги", "школи", "дитячі садки", "пенсії", "зарплати",
3. Пенсіонери, діти, онуки.  "Хочемо ще пожити... щасливо"
Й ці виступи  можна охарактеризувати одним словами: примус до "подобострастія", "раболепія", "покорності"...

На лівобережній окупованій  Херсонщині від учора почалися так звані "вибори" "президента рф".
Хоча на самій росії голосування відбудеться за три тижні з 15 по 17 березня, на окупованих територіях росіяни почали раніше.
Бо треба всіх об'їхати, щоб примусити максимальну кількість людей продемонструвати свою лояльність до верховного правителя росії.
На окупованій території це повинні зробити й ті,  хто взяв російський паспорт, й ті, хто його ще не взяв, чи ті, у кого немає жодного паспорту, але він прікреплений до окупованої території.
Всі повинні пройти процедуру демонстрації своєї "покорності" "білому царю".
Для вільного світу це звучить дико, бо там вибори це справа громадян країни. Якщо ти не взяв національний паспорт, то ти не громадянин й не можеш брати участь у виборах. Це аксіома. На росії - люди не громадяни, а піддані, кріпаки, холопи, челядь. Тому, не важливо, чи є у холопа паспорт громадянина росії. Він повинен голосувати, щоб показати свою покірність. При цьому щось публічне сказати про роісю. Середньовіччя...
Я дивлюся на ті відео з нашими людьми та пригадую, як читав в книжках що за російського царизму при окупації нових територій царські чиновники влаштовували ті самі публічні присягання на вірність.
Те саме відбувається там й зараз: у "підвалах" в якості тортур наших ув'язнених та заручників примушують співати гімн росії й нещадно б'ють, коли наші відмовляються. А на "поверхні" примушують "співати" осанну їхній росії...
На очах відроджуються темні роки деспотизму. Десь зламалася машина часу. Або відкрили портал у минуле. Прикро, що те минуле з ядерними ракетами та реактивними снарядами.  Й воно знову намагається розповзтися по всьому світу.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica