незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » За перший квартал в Україні зафіксовано 52 випадки порушень свободи слова – ІМІ

За перший квартал в Україні зафіксовано 52 випадки порушень свободи слова – ІМІ

За перший квартал 2017 року ІМІ зафіксував по Україні загалом 52 випадки порушень свободи слова, які сталися в 18 областях країни. Основними порушеннями за три місяці стали - перешкоджання професійній діяльності журналіста — 15 випадків, 9 випадків обмеження доступу до публічної інформації та 7 випадків погроз.

Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Трійкою лідерів з порушень за цей період стали Київ з областю (12 випадків), Донеччинна (п’ять випадків) та Дніпропетровщина з Миколаївщиною (по чотири випадки). Загалом порушували право журналістів на професію приватні особи, місцева влада і депутати, посадовці, судді, Верховна Рада, СБУ, політичні партії та інші.

В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував 7 випадків порушень прав журналістів.

Експерти ІМІ відзначають збільшення порушень в категорії доступ до публічної інформації, зокрема 9 випадків з початку року у порівнянні з першим кварталом 2016 року, коли було зафіксовано три випадки.

У той же час ІМІ зафіксував зменшення кількості фізичної агресії стосовно журналістів, зафіксовано лише два випадки побиття у цьому році, у порівнянні з першим кварталом 2016 року, коли експерти відслідкували 7 випадків.

Також негативною тенденцією є збільшення кількості випадків пошкодження майна  журналістів, з початку року - чотири випадки у порівнянні з 2016 роком, коли був зафіксований один випадок, і лише у січні.

Крім того, ІМІ звертає увагу на зростання випадків політичного тиску — за перший квартал зафіксовано три випадки. У 2016 році за весь рік було зафіксовано лише три таких випадки.

Цього року випадки політичного тиску пов’язані з введенням електронного декларування для представників антикорупційних громадських організацій та їхніх контрагентів, тиск на члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії з боку Радикальної партії Олега Ляшка та випадок пов’язаний з місцевою владою на Кіровоградщині. 

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кібер-злочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Контакти:

(044) 284-38-84, (050) 44-77-063

Imi.inform@gmail.com

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica