незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Культура » "Ці хвилі не спинити": кіно про фемінізм

"Ці хвилі не спинити": кіно про фемінізм

Інша: ці хвилі не спинити 
БО «Інша» представила маленьку кінопрем’єру документальної кінострічки «Ці хвилі не спинити», знятий режисером Георгієм Сталеваровим  та Наталкою Блок.
Поетичний образ, який винесений в назву фільму, з самого початку провокує на роздуми про хвилі поколінь жінок, яких не спинити в прагненні досягнення рівних прав.

Чотири коментаря, чотири бунтарки-феміністки, чотири бачення в відстоюванні прав жінок, чотири думки різних жінок з різних регіонів України.  І все це під тихий гомін хвиль, які невпинно, невблаганно, не помітно змінюють світ.
Наталка Касим психологиня та «відкрита феміністка» з Ужгорода, міста, яке не саме толерантне до феміністок. Для неї фемінізм це свобода, свобода вибору, самовизначення та самореалізація. Їй дуже не подобається, що вона не може себе почувати в безпеці, той тривожний фон в якому живе жінка. Якій завжди небезпечно повертатися додому, коли її переслідують чоловіки з ультрарадикальних та націоналістичних угруповань. Вона серйозно замислилась над тим, щоб виїхати з рідного міста із-зі почуття небезпеки їй та її дітям.
Наступна рефлексія від Насті (A. Spirina), вона з Луганська, яка вже чотири роки мешкає в Києві. Вважає себе мисткиней фем-арту. Для неї бути феміністкою – це вірити в себе, в свою справу. Вона вважає, що фемінізм це про партнерство та взаємодопомогу та виручку. Вона вважає, що фемінізм – це не голі цицьки чи неголені пахви, а це в першу чергу жінки, які знають свою ціну, в роботі, які можуть розрулити щоденні проблеми і готові до діалогу. ЇЇ побажання всім батькам – виховувати  дівчаток та хлопчиків, а виховувати особистостей.
Марина Усманова (Херсон) – активістка феміністичного руху бачить місію своєї боротьби в протидії патріархальному світові, який нас оточує. Вона мріє і працює над адвокасійними проектами відкриттям притулка для жінок – жертв домашнього насильства, підвищення толерантності до ЛГБТ спільноти. З її точки зору, ЛГБТ- активізм та фемінізм – це взаємопов’язані речі.
Марина Москальва (Дніпро) – політична перформерка, в фемінізмі близько п’ти років. Один з проектів над яким вона працює – «репродуктивне насильство». Вона вже не готова миритись з сексизмом, гомофобією, мезогинією та расизмом, тому що вона феміністка, яка мріє про феміністичну революцію (ліву, КВІРову).


Прокоментувати цю стрічку я попросив українського кінокритика з Криму  Деніса Буданова , який закликав подивитись роздуми про хвилі, які нікому не спинити:
«Пресловутый термин «феминизм» мы слышим в последнее время постоянно. И каждый его трактует по-своему. Если обратиться к самому простому источнику – кладезю знаний современного человека – Википедии – то там вроде все очень просто написано «Фемини́зм (от лат. femina «женщина») — спектр идеологий, политических и социальных движений, направленных на достижение равенства политических, экономических, личных и социальных прав для женщин или преодоление сексизма». А еще там огромнейшая статья, оснащенная ссылками, цитатами – читать не перечитать. Фильмов, репортажей, статей, книг и научных трактатов на эту тему тоже пруд пруди. Как выглядит феминизм в Украине? Отбросьте пресловутых Femen и их оголенные тела, а просто посмотрите на четырех девушек из короткого фильма. Четыре истории, четыре коротких интервью о том, что такое феминизм по-украински».

Марина Усманова каже, що «феменізм» - це не боятися бути собою, якщо набридло - вам сюди.

Автор Юрій Житняк.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica