незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » ВАЖЛИВО: Змінилася процедура реєстрації переселенців із зони збройного конфлікту

ВАЖЛИВО: Змінилася процедура реєстрації переселенців із зони збройного конфлікту

Консультація для переселенців 

Нова постанова Кабінету Міністрів України №964, яка набрала чинності 22 грудня, змінила процедуру взяття на облік переселенців із зони збройного конфлікту. І в цих змінах є як позитивні моменти, так і негативні. Про все докладно розповіла Олена Виноградова, правовий аналітик БФ “Право на захист”.


Що змінилось на краще?


Постанова в певній мірі спрощує систему прийняття на облік переселенців. Раніше необхідно було кожного разу отримувати нову довідку, навіть якщо людина змінює місце проживання в межах одного міста чи району. А тепер достатньо зателефонувати або прийти в управління соцзахисту і повідомити, що змінилася адреса. Його змінять в базі і на прохання переселенця вкажуть в старій довідці.

Процедура отримання матеріальної допомоги так само дещо спрощена. Якщо переселенець перебуває на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування, ходить в школу, садочок, проф-тех училище або в університет на денне відділення, то для отримання пенсії, соціальної допомоги, адресної допомоги необхідно було спочатку написати заяву, потім чекати соціального працівника, який би прийшов і оцінив житлово-побутові умови і вже після спеціальна комісія приймала рішення. Вся процедура була досить довгограючою. Але нова постанова змінила її для тих, хто стоїть на обліку в територіальному центрі соцобслуговування і тих, хто постійно відвідує навчальні заклади. А далі вже управління соцзахисту має саме всю інформацію перевірити і нарахувати допомогу.

Так само з’явився важливий момент: раніше, якщо соцпрацівник, який приходить до переселенця оцінити його житлово-побутові умови, не заставав людини за вказаною адресою, то або призначалася дата нового візиту – і це було сильно розтягнуто в часі. Або просто відзначали, що людина не проживає за адресою, указаною під час реєстрації, і позбавляли її матеріальної допомоги. За внесеними змінами соцпрацівник зобов’язаний письмово повідомити, що приходив, не застав нікого вдома і потрібно протягом трьох днів з’явитися в управління соцзахисту.

Це відмінне нововведення. Але не зовсім продумане технічно. Незрозуміло, як соцпрацівник повинен залишати повідомлення про втрату чинності. У якій формі? Чи не записку ж в двері кріпити? У переліку змін цей момент не прописаний.

Приємна новина так само для пенсіонерів, які потребують допомоги, але не можуть пересуватися самостійно або є інвалідами першої групи. Тепер пенсії їм буде приносити представник Ощадбанку. Раніше за законодавством Пенсійний фонд, Ощадбанк і Укрпошта повинні були між собою укласти тристоронню угоду, на підставі якого пенсії пенсіонерам-переселенцям могли приносити додому листоноші. Але процедура по факту не спрацювала. Тепер з ланцюжка “видалили” Укрпошту та пенсіонерам-переселенцям з обмеженою мобільністю буде приносити пенсію Ощадбанк.


Що поганого?


На цьому хороші новини закачуються. Оскільки в новій постанові є одна помилка, яка може звести нанівець всі ті позитивні зміни, які спростили процедуру становлення переселенців на облік.

Через неузгодженість Законів України між собою, в підзаконні акти Уряду знову повернули необхідність проставляти штамп про реєстрацію місця перебування в довідку ВПЛ.

У 2016 році правозахисники домоглися, щоб цю процедуру зі штампами прибрали. По суті, цей штамп взагалі не має ніякого значення. Тільки ускладнює життя переселенцям. Адже спочатку потрібно відстояти чергу в управлінні соцзахисту, щоб стати на облік і отримати довідку. А потім йти в орган реєстрації місця проживання, знову відстояти чергу, щоб поставити цей штамп.

Правозахисники робитимуть все можливе, спілкуватися з небайдужими народними депутатами, щоб таки прибрати цей пункт про штамп. Але поки ця норма є, існують побоювання, що довідку без цього штампу в управлінні соцзахисту будуть вважати недійсною. А значить, не нарахують матеріальну допомогу переселенцям.


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica