незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Юрист Каховського центру правової допомоги допоміг звернутися до суду щодо перерахунку орендної плати

Юрист Каховського центру правової допомоги допоміг звернутися до суду щодо перерахунку орендної плати

Згідно п. 8 договору оренди відповідач зобов’язаний сплачувати щорічно орендну плату в розмірі 2011 гривень, що становить 3% від нормативної грошової оцінки землі згідно указу Президента №92/2002.

Відповідно до частини 5 статті 201 Земельного кодексу України та статті 12 Закону України «Про оцінку земель» методик нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується Кабінетом міністрів України. Єдиною діючою методикою нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів є методика, затверджена постановою Кабінету міністрів України від 23.03.1995 року № 213.

Постановою Кабінету міністрів № 1185 від 31.10.2011 року, яка набрала чинності з 01.01.2012 року, внесено зміни до методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, згідно яких до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року ( з урахуванням індексації ), застосовується коефіцієнт 1,756.

Згідно листа Держземагенства України при видачі витягів (довідок) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (незалежно від місце розташування ) для справлення земельного податку, визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай), показники нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року, перераховується на коефіцієнт індексації та на коефіцієнт 1,756.

Дані зміни впливають на розмір орендної плати (збільшують її майже вдвічі), що є істотною умовою договору оренди землі.

Статтею 652 ЦК України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувались при укладанні договору, останній може бути змінений за згодою сторін. Згідно статті 15 Закону України «Про оренду землі» орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату - є істотною умовою договору оренди.

Фермерське господарство відмовилось змінювати розмір орендної плати з урахуванням коефіцієнту.

Згідно з пп. 2 та пп. 4 п.11 договору оренди земельної ділянки розмір орендної плати може переглядатись один раз у рік у разі зміни коефіцієнтів індексації, а також в інших випадках, передбачених законодавством України.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про оренду землі», та п 29 договору оренди землі зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін; у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Оскільки фермерське господарство відмовило, юристом центру підготовлені та подані до суду позовні заяви.

Каховський центр вторинних юридичних послуг 
м. Каховка, Херсонської області
КАХОВКА Кірова, 2А, 1-й поверх, к.2
Запис за тел.: 095-3053932 (юрист), 099-0470446 (менеджер)

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica