незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Культура » Патова ситуація. У Голій Пристані може закритися районна школа мистецтв

Патова ситуація. У Голій Пристані може закритися районна школа мистецтв

Зібрання 25 серпня 2015 року відбулося у переповненій вщент залі школи. Й це не випадково, бо вирішувалася доля навчального закладу. На зборах були присутні й керівництво району - голова Голопристанської районної ради Г.В. Попова та перший заступник голови Голопристанської районної державної адміністрації О.В. Кравченко-Скалозуб було чи не найважливіше щодо подальшого функціонування даного позашкільного закладу. 

Питання, яке розглядалося, виникло не сьогодні, а з того моменту, як місто Гола Пристань, набуло статусу "міста обласного значення": необхідність фінансування школи.

В попередні роки депутати Голопристанської районної ради знаходили кошти на утримання  районної школи мистецтв. Їх перенаправляли з інших галузей - медицини чи освіти. Тепер це зробити буде неможливо, бо згідно Закону України "Про бюджет на 2015 рік" державні медична та освітня субвенції – недоторканні, а тому ще у лютому 2015 року дуже гостро постало питання  про подальше існування районної школи естетичного виховання дітей у тому ж форматі, як вона існувала протягом багатьох десятиліть.

Перший заступник голови Голопристанської районної державної адміністрації Олена Валентинівна Кравченко-Скалозуб окреслила проблему, яка склалася цього фінансового року, і зазначила, що Голопристанською районною державною адміністрацією робиться все для того щоб заклад продовжував функціонувати, отже приймаються відповідні, можливо непопулярні рішення, видаються розпорядження щодо планового контингенту учнів на 2015-2016 навчальний рік не тому, що не хочемо фінансувати, а тому, що не можемо цього зробити, як би це хотілося викладачам даної школи, адже до мережі шкіл естетичного виховання входять іще 4 сільські дитячі музичні школи.

І було б несправедливо ображати дітей тих, з плати податків яких поповнюється бюджет району. На сьогоднішній день, враховуючи  вимоги пункту 2 статті 85 Бюджетного кодексу України з районного бюджету не можуть здійснюватись видатки на надання освітніх послуг дітям міста без відповідних субвенцій з бюджету міста обласного підпорядкування Гола Пристань.

У зв'язку з цим районна державна адміністрація, районна рада спільно з батьківським комітетом неодноразово зверталися до депутатського корпусу міста Гола Пристань щодо співфінансування витрат на навчання дітей міста у позашкільному закладі. Проте Голопристанська міська рада, депутатом якої є і директор Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Зибін Віктор Іванович, на проведення фестивалів "Купальські зорі" та "Український кавун – солодке диво" з феєрверками та іншими викрутасами кошти виділила, а  витрати на зарплату працівників районної школи мистецтв, з врахуванням того, що дві третини учнів школи є дітьми жителів міста обласного значення, співфінансувати на 2015/16 навчальний рік відмовилась.

Депутати міської ради прийняли рішення про створення на базі Голопристанської гімназії міської школи митецтв, не маючи для цього ні соціально-економічних, ні культурно-освітніх підстав, а просто, щоб задовольнити амбіції 69-річного Голопристанського міського голови Негри Анатолія Петровича.

Відомий німецький письменник і журналіст Роберт Бьорт писав: "Єдине, що потрібно для триумфа зла, це щоб порядні і доброзичливі люди нічого не робили". Тож робіть висновки, шановні платники податків міста обласного значення.

Як нам відомо, що станом на 25 серпня 2015 року Голопристанська міська школа мистецтв, створена рішенням 70-ї сесії Голопристанської міської ради VI скликання від 26 червня 2015 року за №1296, не має затверджених штатного розпису та структури закладу і, напевно, жодної заяви від батьків можливих учнів вищезазначеного закладу. Яка ж людина, маючи здоровий глузд, віддасть свою дитину здобувати навички та знання у школі, яка створена, як фікція, і працюватиме у Голій Пристані десь так, як уже тривалий час працює міський Палац культури, працівники якого про гурткову роботу клубних закладів дізнаються лише зі звітів сільських Будинків культури та сільських клубів Голопристанського району.

І хоча, як запевнив у своєму виступі голова Голопристанської районної ради Попов Геннадій Васильович районна влада  буде докладати усіх зусиль, щоб вирішити питання фінансування витрат на надання освітніх послуг у районній дитячій школі мистецтв в рамках чинного законодавства, але чому б депутатам міської ради не припинити фінансувати мертвонароджене дитя – Голопристанську міську школу мистецтв, яка не зможе якісно задовольнити потреби юних обдарувань міста, чому б не перенаправити вже виділені бюджетні кошти міста з безглуздого проекту Анатолія Петровича Негри на співфінансування з відзнакою атестованої Голопристанської районної дитячої школи мистецтв, яка нещодавно відзначила свій 55-річний ювілей і має в своєму арсеналі високопрофесійних фахівців, відповідний спеціалізований, територіальними громадами району укомплектований, майновий комплекс та налагоджену систему надання культурно-освітніх послуг відповідно вимог чинного законодавства України.

Усі виступаючі на велелюдному зібранні прагнули одного, щоб з 1 вересня поточного року учні продовжили навчання у районній школі мистецтв. Тільки чому дирекція закладу так довго не проводила подібне зібрання. Часу залишилось замало. Тож учасники зібрання вирішили не гаяти часу, а терміново звернутися безпосередньо до винуватця прикрої ситуації, до Голопристанського міського голови Негри Анатолія Петровича, якого чомусь дирекція школи теж не запросила на життєдайну нараду.

 Вірю, що і всі інші батьки та близькі родичі дітей, які стали жертвами роздутих амбіцій Анатолія Петровича Негри, не будуть стоять осторонь, як це чомусь практикують певна частка депутатів Голопристанської міської ради, а заходяться вже будити совість у можновладців міста обласного значення заради нашого майбутнього – заради юних обдарувань Голої Пристані.
                                                                                           
 Олег Олексюк, депутат Голопристанської  районної ради VI скликання

Сайт школи

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica